Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Handel i produkcja (retail)
– towary konsumenckie

Branża detaliczna stoi w obliczu wyzwań związanych z łańcuchem dostaw i rosnącą siłą konsumenta. GS1 ma rozwiązania i standardy, które wspierają każdy element tego procesu.

Skontaktuj się z ekspertem

W 1973 roku branża detaliczna zebrała się, aby wybrać jeden standard identyfikacji produktu — kod kreskowy. To, co zaczęło się jako sposób na przyspieszenie realizacji transakcji w sklepie spożywczym, stało się globalnym językiem biznesu — zmieniając sposób, w jaki pracujemy i żyjemy.

W dzisiejszym świecie handlu wielokanałowego, standardy GS1 są wykorzystywane do identyfikacji, gromadzenia i współdzielenia informacji o produktach – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online – tak, aby sprzedawcy detaliczni mogli w pełni wykorzystać zintegrowane sieci dystrybucji, obniżyć koszty prowadzenia sklepów, poprawić doświadczenia klientów, zwiększać sprzedaż i budować zaufanie do swoich marek poprzez dostarczanie pełnych i aktualnych informacji o produkcie.

Obecnie istnieje wiele ścieżek zakupu, ale konsumenci wymagają jednego, płynnego kanału sprzedaży – takiego, który przynosi ich produkt do domu. Tworzą „osobiste łańcuchy dostaw” żywności, odzieży, elektroniki i nie tylko – a standardy GS1 mogą w tym pomóc.

Korzyści z wykorzystania standardów GS1 w retail

Identyfikacja produktów i jednostek logistycznych dzięki kodom EAN (numerom GTIN) oraz GS1-128 (numer SSCC) to sposób na wiarygodny i spójny przepływ informacji, we wszystkich kanałach sprzedaży

Komitety i grupy robocze w handlu

Współpracujemy z przedstawicielami rynku w formie grup roboczych, by wypracować praktyczne i użyteczne rozwiązania. Dowiedz się więcej.

Programy i projekty

Program Kod Patrol

Czytelność. Legalność. Efektywność. Dołącz do programu Kod Patrol i zwiększ efektywność pracy Twojego zespołu. Projekt kierowany jest do sieci handlowych oraz ich dostawców

Dowiedz się więcej

Nieusuwalna tożsamość produktu: startuje Cyfrowy Paszport Produktowy UE

Od kwietnia 2022 roku ruszyły prace nad Cyfrowym Paszportem Produktowym. Dzięki temu rozwiązaniu w przyszłości każdy będzie mógł śledzić szczegółowe informacje o zakupionym produkcie: jego składzie, pochodzeniu i sposobach recyklingu.

Pomysł, aby każdy produkt miał swój cyfrowy paszport, nie jest nowy, ale dopiero teraz jest wprowadzany w życie w ramach zielonej i cyfrowej transformacji.

Zapraszamy do lektury raportu firmy Deloitte na temat wyzwań oraz korzyści Cyfrowego Paszportu Produktowego.

Usługi GS1 dla branży handlowej i produkcyjnej

Szkolenia i konsultacje

Podstawowe rekomendowane szkolenie: Znakowanie produktów i lokalizacji zgodnie ze standardami GS1

Poznaj naszą całą ofertę szkoleniową na stronie.

Nie chcesz czekać?

Napisz do nas. Organizujemy konsultacje firmowe skrojone pod wymagania zamawiającego. Skontaktuj się z nami, a doradzimy, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej firmy. Napisz do nas: konsultacje@gs1pl.org

Regulacje prawne dla sektora handlu i produkcji

Nasz ekspert

Dariusz Jadczak

Menedżer ds. retail

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.