Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Świeża  żywność i standardy GS1

Procesy składania zamówień i realizacja dostaw, elastyczność i identyfikowalność to wymagania stawiane przez rynek owoców i warzyw, które od kilku lat stale rosną. Unikalna identyfikacja produktów, możliwa dzięki standardom GS1, pozwala małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom zaspokoić te wymagania.

Standardy GS1 mogą być pomocne w znakowaniu świeżej żywności dzięki standardowi GS1 DataBar oraz krajowemu systemowi znakowania towarów o zmiennej masie/ilości. 

Kody GS1 DataBar

Kod kreskowy GS1 DataBar to nośnik danych stosowany po dwustronnym uzgodnieniu z detalistą. Kod kreskowy GS1 DataBar pozwala na przedstawienie większej ilości informacji biznesowych (na podobnej powierzchni) niż kody kreskowe z rodziny EAN/UPC. Kody kreskowe GS1 DataBar są często używane do znakowania świeżej żywności (owoce, warzywa).

Dowiedz się więcej

Kody GS1 DataBar do efektywnego zarządzania produktami świeżymi

Zwiększona kontrola nad towarami
o krótkim terminie ważności i usprawnienie
w zakresie zarządzania asortymentem
dzięki GS1 DataBar

Krajowy system znakowania produktów o zmiennej masie/ilości

Do towarów o zmiennej ilości (ważonych) należą przede wszystkim artykuły spożywcze, świeże, krojone lub w całości. W oznaczeniu tych towarów, obok identyfikacji wyrobu, musi być podana rzeczywista ilość (w sztukach lub innej jednostce miary) albo masa tego towaru w danym opakowaniu, względnie jego cena.

Krajowy system może być stosowany wyłącznie na terenie Polski. Oznacza to, że kody towarów oznaczonych według zasad tego systemu nie będą odpowiednio odczytywane za granicą.

Dowiedz się więcej

Nasi eksperci

Dariusz Jadczak

Menedżer ds. retail

Hanna Walczak

Menedżer ds. wdrożeń standardów GS1

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.