Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Fundacja GS1 Polska zarządza Systemem GS1 w kraju. To jedyna instytucja upoważniona do przyjmowania firm z Polski oraz UE do Systemu GS1 i do nadawania im uprawnień stosowania kodów GS1.

Fundacja GS1 Polska opracowuje rozwiązania krajowe i współuczestniczy w rozwijaniu globalnych standardów i nowych zastosowań. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i oferuje usługi doradcze, korzystając z doświadczenia partnerów w 150 krajach na świecie. W ten sposób podnosi efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.

GS1 Polska współpracuje z organizacjami krajowymi GS1 w skali globalnej. Kierunki działań Fundacji GS1 Polska uzgadniane są z Radą GS1 Polska, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele sieci handlowych, producentów czy dostawców rozwiązań.

Przeczytaj więcej o Radzie GS1 Polska

Zarząd Fundacji GS1 Polska

dr inż. Elżbieta Hałas || Prezeska Zarządu, Co-CEO

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Doktorat z zarządzania zapasami obroniła na Politechnice Poznańskiej. Członkini Zarządu powołana przez Radę GS1 Polska, odpowiedzialną za rozwój wykorzystania Systemu GS1 w Polsce.

Od ponad 30 lat działa na rzecz rozwoju i wdrażania standardów GS1. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie menedżerskie na wielu szczeblach organizacyjnych.

W latach 2002-2008 była Członkinią Rady Zarządzającej GS1, a obecnie aktywnie działa w Komitecie ds. Standardów utworzonym przy Radzie. W latach 2011-2012 pełniła funkcję Przewodniczącej Rady GS1 in Europe. Od 2012 roku zasiada w Komitecie Sterującym GS1 in Europe.

dr Marta Szymborska || Członkini Zarządu, Co-CEO

Zdobywała doświadczenie w międzynarodowej organizacji, jak i na uczelniach wyższych w roli wykładowcy. Łączy wiedzę praktyczną z podbudową teoretyczną.

Grupa Raben, w której była zatrudniona przez ponad dekadę, wyposażyła ją w wiedzę na temat korporacyjnych narzędzi zarządzania, przekazała globalne know-how i najlepsze praktyki z 11 krajów, za współpracę z którymi była odpowiedzialna, pracując w centrali firmy na Europę. To tu nauczyła się pracy w zespołach, strategicznego myślenia, zdobyła kompetencje w zakresie komunikacji, a także zdolność zarządzania kryzysowego.

Przez 7 lat pełniła rolę Menedżerki ds. Komunikacji, PR i ESG w GS1 Polska oraz członkini Executive Committee GS1 Polska.

Własna działalność pokazała jej zupełnie inną perspektywę biznesu – perspektywę przedsiębiorcy stawiająco czoła wyzwaniom związanym z pozyskaniem finansowania, dużą konkurencją na rynku, dostosowaniem do dynamicznie zmieniających się regulacji, adaptacją do nowych technologii, ekspansją na rynki zagraniczne czy integracją praktyk zrównoważonego rozwoju. Te wyzwania wymagają zwykle elastyczności, zdolności do szybkiego dostosowania się do zmian, a także szukania innowacyjnych rozwiązań.

 

Współpraca z uczelniami, w charakterze wykładowcy na studiach MBA, zarówno w Akademii Kaliskiej, Collegium da Vinci w Poznaniu, SGH czy Uczelni Łazarskiego w Warszawie, pozwoliły jej poznać optykę, wyzwania i potrzeby wielu polskich menedżerów.

Obroniła doktorat na temat Wpływu strategii ESG na wizerunek marki. Absolwentka dwuletnich studiów EMBA. Członkini Grupy Roboczej ds. Taksonomii w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Okrągłego Stołu ds. Zrównoważonej Mody UN Global Compact.

Autorka ponad 200 publikacji na temat komunikacji w biznesie oraz zrównoważonego rozwoju.

Dowiedz się więcej o naszej organizacji

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.