Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

GS1 Digital Link

 

Standard GS1 Digital Link zwiększa potencjał i elastyczność identyfikatorów GS1, czyniąc je częścią sieci internetowej.

Jak działa GS1 Digital Link?

Identyfikatory GS1, takie jak GTIN, są teraz furtką do informacji konsumenckich, które:

  • wzmacniają lojalność wobec marki,
  • poszerzają informacje dotyczące identyfikowalności w łańcuchach dostaw,
  • umożliwiają tworzenie interfejsów API do partnerów biznesowych,
  • poszerzają bezpieczeństwo pacjentów oraz wiele innych.

Podczas gdy adres URL zazwyczaj wskazuje na jedną, konkretną stronę internetową, GS1 Digital Link umożliwia połączenie ze wszystkimi rodzajami informacji pomiędzy przedsiębiorstwami oraz pomiędzy przedsiębiorstwami a konsumentami.

Połączone technologie

Jeśli dodajesz do produktu kod QR lub znacznik NFC, zastosowanie standardu GS1 oznacza, że nie tylko podajesz adres URL, który może zostać zeskanowany, ale także wykorzystujesz identyfikatory GS1 – te same identyfikatory, na których opiera się cała branża – i stosujesz system otwarty, nie uzależniając się od żadnego dostawcy. Oznacza to, że właściciel marki zachowuje pełną kontrolę, jednocześnie mogąc połączyć się z dowolną liczbą źródeł informacji, a wszystko to za pomocą jednego symbolu, co oszczędza miejsce i zwiększa efektywność.

W szczególności w służbie zdrowia, standard GS1 Digital Link wspiera inicjatywę Jednego Kodu Kreskowego. Producenci, dystrybutorzy i szpitale jeszcze przez wiele lat będą używać powszechnie stosowanych kodów kreskowych do różnych celów, takich jak identyfikowalność czy skanowanie w punktach opieki medycznej. Jednak teraz, dzięki GS1 Digital Link, mają oni możliwość korzystania z jednego kodu kreskowego w celu uzyskania dostępu do cyfrowych informacji o produkcie.

O co chodzi z GS1 Digital Link?

Dowiedz się więcej na stronie Global Office

Kontakt

Dariusz Jadczak

Menedżer ds. retail

Hanna Walczak

Menedżer ds. wdrożeń standardów GS1

Marek Strzelczyk

Menedżer ds. nowych produktów i IT

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.