Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Jak działają standardy GS1?

Pełną identyfikowalność operacji i widoczność elementów przechodzących przez łańcuch dostaw jest możliwa dzięki numerom identyfikacyjnym. Można je przedstawić za pomocą kodu kreskowego odczytywanego elektronicznie.

Podstawę niepowtarzalnej identyfikacji stanowi Globalny Numer Jednostki Handlowej (GTIN). Z niego generowany jest kod kreskowy, znany jako EAN-13. Pozwala on dokładnie zidentyfikować produkt: jego typ, odmianę oraz inne detale (kolor, wagę, rozmiar itp.).

Aby stworzyć kod kreskowy, należy najpierw wygenerować numer GTIN. Jego numeracja jest kontrolowana i przypisywana w ustandaryzowany sposób tylko przez jedną organizację na świecie – GS1.

Zdobądź swój numer GTIN

Zobacz, co potrafią standardy GS1

Identyfikacja

Standardy GS1 określają i definiują unikalne numery identyfikacyjne (zwane kluczami identyfikacyjnymi GS1. Służą do jednoznacznego odniesienia się do jednostki świata rzeczywistego:

  • przedmiotu
  • jednostki logistycznej
  • fizycznej lokalizacji
  • dokumentu
  • usługi

Gromadzenie

Ekosystem standardów GS1 tworzą kody kreskowe oraz znaczniki. Dzięki nim możesz przenieść dane o obiektach fizycznych do cyfrowego świata.

Współdzielenie

Jedna baza danych, wielu użytkowników. Standardy GS1 umożliwiają współdzielenie i wyszukiwanie informacji w czterech obszarach: dokumentów biznesowych, danych produktowych oraz informacji o przepływie towarów.

Rozwiązania

Standardy GS1 tworzą efektywne łańcuchy usprawniające procesy biznesowe. W ten sposób wspierają wiele branż, przede wszystkim handel detaliczny, TSL, czy ochronę zdrowia.

Zobacz, jak powstawały standardy GS1

Potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu standardów w firmie?

Skontaktuj się z nami:

biuro@gs1pl.org
tel. 61 62 81 590
fax: 61 62 81 591

od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 16:00

Napisz do nas

Co? Jak? Dlaczego? Tu znajdziesz wszystkie aktualne materiały edukacyjne i informacyjne dotyczące wdrażania standardów GS1 w firmie: broszury, ebooki i video poradniki.

Przejdź do Bazy Wiedzy

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.