Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Grupa robocza Globalne Modele Danych / GDSN

 

Grupa zajmuje się identyfikowaniem i rozwiązywaniem problemów dotyczących wdrażania technologii GDSN na rynku polskim. Zapraszamy do współpracy.

Skontaktuj się z ekspertem

Działalność Grupy roboczej

Członkami grupy, która działa od 2008 roku, są najwięksi producenci i sieci handlowe działające w Polsce. Podstawowym celem działania jest identyfikowanie i rozwiązywanie problemów dotyczących wdrażania technologii GDSN. Grupa stanowi również trzon obecnych i przyszłych użytkowników katalogów elektronicznych służących do gromadzenia danych produktowych. Bogate doświadczenia uczestników ECR/GDSN umożliwiły sprawne rozwiązanie niektórych tematów, jak:

  • identyfikacja problemów związanych z synchronizacją danych podstawowych,
  • weryfikacja istoty atrybutów GDSN – jako podstawy do wymiany danych,
  • stworzenie i testowanie Wspólnej Karty Produktowej CPC,
  • opracowanie Polskiego Modelu Danych Podstawowych,
  • realizacja założeń Ramowego Programu Pomocy we Wdrożeniu GDSN w Polsce.

Więcej informacji i materiały do pobrania

Sieć GDSN to międzynarodowa sieć współpracujących ze sobą katalogów elektronicznych. Zapewnia odbiorcom danych wiarygodny punkt dostępu do informacji o produktach od różnych producentów i dostawców. Dowiedz się więcej.

 

Globalny Model Danych GS1 pomaga lepiej wykorzystać wiedzę o produkcie i zapewnić spójne doświadczenia kupującym, niezależnie od kanału, z którego korzystają.

Poznaj modele innych krajów na stronie.

Dowiedz się więcej na stronie.

 

GPC to globalna klasyfikacja produktów, niezbędny element rejestracji pozycji handlowych w katalogach GDSN. Dowiedz się więcej na stronie.

DRS – Lista ustalonych atrybutów – pobierz

 

Polski Model Danych Produktowych / Podstawowych pomaga lepiej wykorzystać wiedzę o produkcie i zapewnić spójne doświadczenia kupującym na terenie Polski, niezależnie od kanału, z którego korzystają. Dowiedz się więcej na stronie.

 

Zatwierdzanie Nowej Wersji PMDP – lato 2022

Nasz ekspert

Dr inż. Krzysztof Muszyński

Data Quality Project Manager || Ekspert ds. modeli danych i jakości informacji produktowych

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.