Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Skuteczna dystrybucja żywności wymaga ciągłego unowocześniania infrastruktury oraz sposobów działania. Zarządzanie dystrybucją żywności to podstawowe działanie każdego Banku Żywności.

Federacja Polskich Banków Żywności oraz globalna organizacja GS1 podjęły decyzję o partnerstwie. Ta unikatowa współpraca ma dostarczyć wiedzę i światowe rozwiązania, które przyczynią się do szybszego i efektywniejszego rozwoju logistyki pomocy żywnościowej, skutecznie przeciwdziałając marnowaniu żywności.

Razem z Łukasiewicz – Poznańskim Instytutem Technologicznym dokonaliśmy analizy i oceny poszczególnych etapów współpracy między Bankami Żywności a sieciami handlowymi. Zaproponowaliśmy działania, dzięki którym można zidentyfikować przebieg procesów, efektywnie wykorzystywać zasoby, rozpoznawać i eliminować „wąskie gardła” procesowe, monitorować efekty i korzyści płynące z wprowadzonych zmian w łańcuchu dostaw. Wszystkie te działania skutkują podniesieniu efektywności funkcjonowania Banku Żywności oraz całego łańcucha dostaw i odbiorów.

Do tej pory zrealizowaliśmy wdrożenia w sieciach:

  • Auchan
  • Netto
  • Stokrotka
  • Makro
  • Polomarket

Zachęcamy do zapoznania się z business case’ami z wymienionych wdrożeń oraz do kontaktu, jeśli taka forma rozwoju firmy jest interesująca.

Nasz ekspert

Hanna Walczak

Menedżer ds. wdrożeń standardów GS1

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.