Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Polska Grupa Robocza GS1PL/DIY&GA

 

Grupa zajmuje się adaptacją europejskiego modelu danych do wymagań rynku polskiego oraz stworzenia dobrych praktyk służących optymalizacji technik wymiany informacji produktowych branży narzędziowo – budowlanej z wykorzystaniem standardów GS1. Zapraszamy do współpracy.

Skontaktuj się z ekspertem

O grupie roboczej

Globalne Modele Danych to standard GS1 porządkujący podstawowe informacje o produktach. To również spójny zestaw najważniejszych informacji opisujących wyroby poszczególnych kategorii. Jest to sposób na uproszczenie i harmonizację wymiany danych podstawowych na całym świecie. GDM zwiększa wydajność operacyjną właścicieli marek i sprzedawców detalicznych oraz poprawia dokładność oraz kompletność danych przeznaczonych dla wszystkich uczestników od dostawców, przez hurtownie i sieci handlowe, a także dla konsumentów.

Do dyspozycji uczestników rynku GS1 oddała już Modele porządkujące branże wyrobów spożywczych, chemicznych, wyrobów tytoniowych, alkoholowych i karm dla zwierząt.

Program Global Data Model rozszerza się na pozostałe kategorie. Dzisiaj europejskie organizacje GS1 rozpoczęły prace z branżą narzędziowo – budowlaną oraz ogrodniczą nazywaną DIY&GA – Do It Yourself and Gardening, celem wypracowania wspólnych modeli europejskich.

Z tego względu zwracamy się do Państwa z propozycją aktywnego włączenia się w te prace zarówno na poziomie europejskim jak i krajowym. Razem z Państwem podejmiemy się ambitnego dzieła stworzenia polskiej wersji Modelu Danych opisującego produkty branży budowlanej.

Cel Grupy

Celem Grupy jest adaptacja europejskiego modelu danych do wymagań rynku polskiego oraz stworzenia dobrych praktyk służących optymalizacji technik wymiany informacji produktowy branży narzędziowo – budowlanej z wykorzystaniem standardów GS1.

Podstawowe informacje o Grupie Roboczej

  • Członkiem Grupy Roboczej może zostać Uczestnik Systemu GS1, który wypełni deklarację uczestnictwa,
  • Udział w pracach Grupy Roboczej jest nieodpłatny,
  • Zebrania Grupy odbywają się w formie spotkań lub wideokonferencji,
  • Wypracowane modele, dobre praktyki i inne dokumenty są wartością przeznaczoną do wykorzystania przez wszystkich uczestników Grupy Roboczej.

Główne kierunki działań Grupy Roboczej:

  • Analiza europejskich modeli danych podstawowych
  • Adaptacja europejskiego modelu DIY&GA do wymogów polskiego rynku,

Więcej informacji i materiały do pobrania

Deklaracja Udziału w pracach polskiej Grupy Roboczej GS1PL/DIY&GA

Postępy prac europejskiej Grupy Roboczej GS1 DIY Garden & Pet

Zestawienie atrybutów B2B Europejskiego Modelu Danych DIY Garden & Pet – 09/2022

Pytania dot. funkcjonowania Grupy prosimy kierować do Koordynatora Grupy Roboczej GS1PL/DIY&GA

Dr inż. Krzysztof Muszyński

Data Quality Project Manager || Ekspert ds. modeli danych i jakości informacji produktowych

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.