Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

e-commerce i marketplace

Pomagamy firmom sprzedawać online. Unikalna identyfikacja Twoich produktów pomaga kupującym łatwiej je znaleźć, porównać i kupić.

Zamów kod kreskowy

Kod EAN w e-commerce

Standardy GS1 pomagają usprawniać procesy magazynowe, logistyczne i sprzedażowe. W świecie e-commerce zagościły na dobre. Numery GTIN (kody EAN) są obecnie stałym elementem sprzedaży internetowej – są wykorzystywane przez platformy marketplace i porównywarki cenowe do identyfikacji produktów. Umożliwiają skuteczną komunikację między dostawcami, sprzedawcami i kupującymi oraz optymalizują transakcje handlowe.

Kody EAN stosują firmy na całym świecie. Ich uniwersalność i wszechstronne zastosowanie pozwalają rozwijać działalność i otwierać się na zagraniczne rynki, ponieważ korzysta z nich większość globalnie działających platform sprzedażowych.

Zobacz, jak możesz wykorzystać standardy GS1 w sprzedaży internetowej.

Pobierz ulotkę o GTIN w e-commerce

Sprzedaż na marketplace

Allegro

Allegro jest największą multibranżową platformą handlową w Polsce i jedną z największych Europie. Działa w sektorze e-commerce, umożliwiając wystawianie produktów do sprzedaży wielu firmom jednocześnie.

Numer GTIN (kod EAN) jest wymaganym parametrem w połowie kategorii produktowych Allegro, dlatego jeśli jesteś Uczestnikiem Systemu GS1 i korzystasz z numeru GTIN do znakowania swoich towarów, rozpocznij sprzedaż na Allegro.

Amazon

Jeżeli chcesz wystawiać i sprzedawać swoje produkty na Amazon, w większości kategorii zostaniesz poproszony o dodanie identyfikatora produktu / kodu kreskowego – zazwyczaj numeru GTIN, kodu UPC lub EAN.

Black Red White

BRW to innowacyjny i zaawansowany marketplace, który łączy w sobie najlepszych producentów mebli oraz akcesoriów wnętrzarskich. Numer GTIN (kod EAN) jest wymaganym parametrem w ofercie sprzedażowej na BRW marketplace.

eBay

Serwis zakupowy eBay istnieje od 1995 roku i występuje na 23 rynkach krajowych. W Polsce działa od 2005 roku, ale jak dotąd nie osiągnął takiego sukcesu jak na innych rynkach. Zobacz jak standardy GS1 wspierają sprzedaż na tej platformie.

EmpikPlace

Numer GTIN (kod EAN) jest wymaganym parametrem w ofercie sprzedażowej na marketplace Empik. Jeśli jesteś producentem/właścicielem marki i znakujesz swoje produkty numerem GTIN od GS1 (kodem EAN) spełniasz jedno z kryteriów dostępu do grona Sprzedawców!

Google Shopping

Jeśli planujesz ekspansję swojego e-sklepu do Google Shopping, weź pod uwagę istotne wymagania, które Google nakłada na swoich klientów. Od dnia 14 lutego 2017 r. polskich sprzedawców online obowiązują nowe regulacje – produkty sprzedawane przez Google Shopping muszą być oznakowane numerem GTIN (kodem EAN). Niezastosowanie się do tych zaleceń skutkuje automatycznym odrzuceniem oferty z listingu.

Kaufland Global Marketplace

Numer GTIN (kod EAN) jest wymaganym parametrem w ofercie sprzedażowej na marketplace Kaufland. Jeśli jesteś jesteś Uczestnikiem Systemu GS1 i korzystasz z numeru GTIN (kodu EAN) do znakowania swoich towarów, możesz dołączyć do grona Sprzedawców i rozpocząć sprzedaż na Kaufland.

W jaki sposób numer GTIN od GS1 wspiera sprzedawców online?

  • Korzystanie z numeru GTIN (kodu EAN) umożliwia sprzedaż w większości platform marketplace: Allegro, Amazon, eBay, Kaufland, EmpikPlace i wielu innych
  • Numer GTIN jest wymaganym parametrem w Google Shopping oraz reklamach Adwords
  • Szansa na ekspansję sprzedaży na rynki zagraniczne – numery GTIN od GS1 są używane we wszystkich krajach na świecie
  • Wsparcie w procesach magazynowych i logistycznych – również wtedy, gdy korzystasz z usług fulfillment
  • Usprawniony przepływ towarów – szybsza obsługa zamówień od klientów
  • Każdy numer GTIN jest unikalny, przez co umożliwia sprawną pracę z towarami – z jego pomocą szybko odnajdziesz produkt w bazie danych i unikniesz pomyłki
  • Numer GTIN poprawia widoczność i konwersję produktu w wyszukiwarce Google

Korzyści z wykorzystania standardów GS1 w e-commerce

Kim jesteś?

Producentem/właścicielem marki

Złóż wniosek online, aby uzyskać numery GTIN (kody EAN) dla swoich produktów. Numery GTIN są powszechnie stosowane w handlu offline i online. Tylko numery GTIN pochodzące od GS1 są poprawne, unikalne oraz pochodzą z oficjalnego źródła.

Zamów kod kreskowy

Sprzedawcą/dystrybutorem

Odwiedź platformę eProdukty i zweryfikuj poprawność numerów GTIN (kodów EAN) produktów, które sprzedajesz. Wyszukaj numer GTIN, pobierz bazę produktową lub zweryfikuj swoją bazę. Dowiedz się więcej o platformie eProdukty.

Przejdź do eProduktów

Co wiesz o sprzedaży w eCommerce?

Weź udział w spotkaniach z ekspertami sprzedaży na platformach internetowych – do współpracy zapraszamy specjalistów z zewnętrznych firm, dla których prowadzenie konta sprzedażowego na Allegro, Amazon, eBay czy Kaufland nie ma tajemnic. Nasi goście dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, dostarczając wskazówek niezbędnych w prowadzeniu efektywnej sprzedaży w internecie.

Zapisz się na najbliższy webinar tutaj.

Na naszym kanale YouTube znajdziesz nagrania z poprzednich webinarów. To skarbnica wiedzy na firm sprzedających na platformach marketplace. Odwiedź sekcję i zobacz, jakie tematy były już omówione „Tajniki sprzedaży na platformach sprzedażowych”.

 

Zapisz się na najbliższe webinaria

Komitet Branżowy ds. Marketplaces

Współpracujemy z przedstawicielami rynku , by wypracować praktyczne i użyteczne rozwiązania. Dowiedz się więcej.

Współpracujemy z

Nasi eksperci

Magdalena Krasoń-Wałęsiak

Menedżer ds. e-commerce

Katarzyna Nowacka

Specjalista ds. wdrożeń standardów GS1

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.