Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Sprzedaż online z Kauflandem – teraz również globalnie!

Platforma sprzedażowa Kaufland Global Marketplace to kompleksowe rozwiązanie pozwalające sprzedawcom internetowym na sprzedaż za granicą na marketplace Kaufland. Technologia multi-marketplace umożliwia centralne zarządzanie ofertami, zamówieniami i danymi produktów z poziomu jednego konta. Kaufland Global Marketplace oferuje dodatkowo wiele darmowych usług, które są niezbędne do zapewnienia skutecznego rozwoju w segmencie sprzedaży online. Kaufland Global Marketplace oferuje sprzedawcom doskonałą infrastrukturę, która zapewnia szybki rozwój na arenie międzynarodowej bez ponoszenia dużych nakładów pracy i konieczności wykorzystywania nadmiernych zasobów.

Z Kaufland Global Marketplace sprzedawcy zyskują możliwość ekspansji cross-border i sprzedaży B2C w trzech kanałach – w Niemczech na Kaufland.de, w Czechach na Kaufland.cz i na Słowacji na Kaufland.sk. Sprzedawca może również ustawić możliwość wysyłki do dalszych krajów UE. Aktualnie około 10 000 sprzedawców oferuje ponad 45 milionów produktów w 5 000 różnych kategoriach, takich jak dom i ogród, elektronika, sport i mnóstwo innych.

Numer GTIN (kod EAN) jest wymaganym parametrem w ofercie sprzedażowej na marketplace Kaufland. Jeśli jesteś jesteś Uczestnikiem Systemu GS1 i korzystasz z numeru GTIN (kodu EAN) do znakowania swoich towarów, możesz dołączyć do grona Sprzedawców i rozpocząć sprzedaż na Kaufland.

Dlaczego warto?

Korzyści dla sprzedawcy z Kaufland Global Marketplace:

 • Prowadzenie sprzedaży w jednym z najszybciej rozwijających się marketplace’ów w Niemczech
 • Wysoki zasięg: dostęp do 32 milionów odwiedzających miesięcznie na samej stronie Kaufland.de
 • Wysoka rozpoznawalność marki: 1500 sklepów Kaufland w 8 krajach
 • Technologia multi-marketplace: jedna rejestracja umożliwia dostęp do wielu marketplace’ów Kaufland
 • Marketing wielokanałowy w pakiecie (SEO, SEA, porównywarki cen, media społecznościowe, broszury dla klientów)
 • Odpowiednie metody płatności dla wszystkich krajów w pakiecie
 • Różne możliwości integracji i prosty listing produktów poprzez EAN/GTIN
 • Darmowa usługa tłumaczenia danych produktów i zapytań klientów
 • Osobiste wsparcie sprzedawcy w wielu językach
 • Uczciwe i przejrzyste warunki
 • Brak okresów umownych

Kaufland Global Marketplace i numery GTIN (kody EAN)

Numer GTIN (kod EAN) jest wymaganym parametrem w ofercie sprzedażowej na marketplace. Listing działa w oparciu o numery GTIN – system łączy informację o ofercie z informacjami o produkcie za pomocą GTIN (kodu EAN) i jednocześnie weryfikuje ich poprawność. Poprawność numeru GTIN gwarantuje pozyskanie go z oficjalnego źródła – od organizacji GS1. Numer GTIN powinien być nadany przez producenta/właściciela marki. 

W przypadku wystąpienia błędu związanego z kodem EAN sprzedawcy mają możliwość połączenia się z działem wsparcia dla sprzedawców w dowolnej chwili – drogą mailową lub telefonicznie. Konsultacje są dostępne w różnych językach, co pozwala na lepszy kontakt i sprawne rozwiązanie wielu spraw, również tych związanych z kodami EAN.

Rejestracja konta sprzedawcy

Kaufland Global Marketplace jest z definicji open marketplace i każda osoba prawna może dokonać rejestracji jako sprzedawca. Po rejestracji następuje weryfikacja sprzedawcy oraz potrzebnych dokumentów. Niezbędna jest rejestracja VAT OSS albo posiadanie lokalnego numeru VAT, posiadanie tekstów prawnych, w przypadku Kaufland.de dodatkowo wymagana jest rejestracja w LUCID i WEEE.

Sprzedawca powinien:

 • posiadać osobowość prawną
 • być płatnikiem VAT
 • mieć możliwość dostarczania towarów do kraju docelowego, a także obsługi zwrotów

Przygotowanie oferty i usługi dodatkowe

Do czynników wpływających na dobre pozycjonowanie oferty należą między innymi: dobre KPI platformy, cena produktu, cena za dostawę, czas dostawy, jakościowe opisy zawierające wszelkie istotne informacje o produkcie, zdjęcia produktu, odpowiedni dobór słów kluczowych (keywords).

Sprzedawcy na Kaufland Global Marketplace mogą skorzystać z szeregu wielu narzędzi wspierających sprzedaż, takich jak Sponsored Product Ads, Performance Coach, Fulfillment by Kaufland, Seller University czy regularne webinary. Oprócz tego, do dyspozycji sprzedawców są również inne usługi takie jak usługi prawne, usługi VAT itp. we współpracy z partnerami zewnętrznymi. Listę partnerów Kaufland Global Marketplace wraz z ich konkretnymi usługami można znaleźć w sieci partnerskiej.

Jak zoptymalizować ofertę? Pobierz poradnik ze wskazówkami dla sprzedawców internetowych.

Jak wystawić produkt?

Sprzedawcy mają możliwość skorzystania z kilku sposobów wystawiania produktów na Kaufland Global Marketplace.

Możliwości importu danych:

 • manualnie w Seller Portal
 • przez CSV feedy – potrzebne są dwa feedy:

  CSV z danymi produktu specyfikacja

  CSV z danymi oferty – specyfikacja

 • przez połączenie API  – dokumentacja
 • za pomocy jednego z naszych ponad 110 partnerów softwarowych. Aktualna lista integratorów jest dostępna pod tym linkiem.

Przydatne linki:

https://www.kaufland.de/seller-signup/en/

https://www.kaufland.de/i/haendler-infobereich/pl/global-marketplace/

https://www.kaufland.de/i/seller-university/pl/

https://marketplaceworld.de/

Nasze ekspertki

Magdalena Krasoń-Wałęsiak

Menedżer ds. e-commerce

Katarzyna Nowacka

Specjalista ds. wdrożeń standardów GS1

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.