Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Elektroniczna Wymiana Danych (GS1 EDI)

Standardy GS1 EDI dają możliwość tworzenia bezpośrednich powiązań między fizycznym przepływem towarów lub usług a informacjami, które dotyczą tych towarów lub usług.

GS1 EDI wykorzystywane w Polsce opiera się na dwóch standardach – GS1 EANCOM® i GS1 XML. Standardy te dają możliwość tworzenia bezpośrednich powiązań między fizycznym przepływem towarów lub usług a informacjami, które dotyczą tych towarów lub usług. Poprzez wykorzystanie identyfikatorów GS1 standardy GS1 EDI umożliwiają bezpośrednią integrację danych gromadzonych np. w trakcie skanowania produktów sprzedawanych w handlu detalicznym, w trakcie przyjęć lub wydań magazynowych itp. Na ich podstawie generowane są elektroniczne dokumenty handlowe.

GS1 XML z GS1 EANCOM® tworzą zbiór kompatybilnych standardów GS1 EDI, do wyboru przez firmę w zależności od preferowanego rozwiązania technicznego.

Dowiedz się więcej o GS1 EANCOM i GS1 XML

GS1 EANCOM

Zobacz GS1 EANCOM

GS1 XML

Zobacz GS1 XML

Odkryj standardy GS1

 

Przejdź do specyfikacji komunikatów EDI klikając tutaj.

 

Poznaj rekomendacje dotyczące praktyk i zasad wdrażania EDI na polskim rynku. Dokument zawiera również podstawowe informacje dla Zarządu o najważniejszych czynnikach sukcesu, potencjalnych problemach i korzyściach wynikających z wdrożenia EDI. Pobierz dokument.

 

Poznaj najczęściej popełniane błędy przy wdrożeniach EDI w polskich przedsiębiorstwach. Wytyczne opisane w tym dokumencie są respektowane m. in. przez sieci handlowe: Auchan. Carrefour, Makro, Jeronimo Martins Distribution.

Pakiet informacyjny zawiera:
– przyjęte zasady identyfikacji towarów w komunikatach EDI,
– przyjęte zasady identyfikacji partnerów handlowych w komunikatach EDI,
– zasady dopasowania danych podstawowych.

Pobierz dokument.

 

Szczegółowy opis standardów GS1 znajdziesz w Specyfikacjach Ogólnych GS1

 

Lista kodowa zamieszczona na naszej stronie zawiera informacje na temat nośników i opakowań zwrotnych znajdujących się w obiegu w łańcuchach dostaw.

Informacje o nośnikach i opakowaniach mogą być wykorzystywane w komunikatach EDI w celu dokładnego wskazania typu nośnika lub opakowania zwrotnego.

Dowiedz się więcej o liście kodowej na tej stronie.

Więcej informacji o standardach GS1 znajduje się na stronie www.gs1.org

Grupa robocza EDI

W Polsce uzgadnianiem i ujednolicaniem postaci komunikatów EDI stosowanych w transakcjach handlowych między dostawcami a sieciami handlowymi zajmuje się Grupa ds. EDI.

Dowiedz się więcej

Nasz ekspert

Paweł Żebrowski

Konsultant ds. grupy roboczej EDI

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.