Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Grupa robocza EDI

 

Zespół ekspertów reprezentujących sektor FMCG koncentruje się na ujednolicaniu elektronicznych dokumentów wykorzystywanych w transakcjach handlowych. Zapraszamy do współpracy.

Skontaktuj się z ekspertem

Kto może być członkiem grupy roboczej EDI?

Grupa ma charakter otwarty. Mogą do niej dołączyć przedstawiciele każdej firmy, która jest Uczestnikiem GS1 Polska lub ECR Polska. Warunkiem jest zaangażowanie we wdrażanie rozwiązań EDI.

Jak działa grupa robocza EDI?

W pracach grupy roboczej EDI może brać udział każdy uczestnik Systemu GS1. Opracowane komunikaty są udostępniane wszystkim zainteresowanym na stronie GS1 Polska. Depozytariuszem komunikatów jest GS1 Polska. Korzystanie z  nich wymaga aktywnego uczestnictwa w Systemie GS1. Członkowie grupy są zobowiązani do stosowania komunikatów w wersji zatwierdzonej przez grupę.

Zmiany w komunikatach

Komunikaty pozostają niezmienione przez okres min. 6 miesięcy od daty ich zatwierdzenia.

  • Propozycje zmian może składać każda firma lub instytucja, a w szczególności członkowie Grupy EDI i Uczestnicy Systemu GS1.
  • Podstawą do rozpatrzenia zmiany jest formularz „Zgłoszenie zmiany” . Należy go wypełnić i przesłać do GS1 Polska.
  • Wszelkie zmiany w komunikatach mogą być wprowadzane dopiero po ich zaakceptowaniu przez GS1 Polska.

Poznaj obowiązujące komunikaty na tej stronie.

Opłaty za korzystanie z EDI

Sieci handlowe nie powinny pobierać dodatkowych opłat za możliwość korzystania z Elektronicznej Wymiany Dokumentów (EDI). Takie stanowisko przyjęła w 2004 roku Rada Zarządzająca ECR Polska i Grupa robocza je EDI podtrzymuje.

Dołącz do listy dyskusyjnej EDI

W celu rejestracji na liście dyskusyjnej Grupy EDI należy przesłać wiadomość e-mail ze zgłoszeniem na adres konsultanta (zobacz poniżej).

Po rejestracji na liście dyskusyjnej jej uczestnicy uzyskują możliwość przesyłania i odbierania e-maili skierowanych do wszystkich członków Grupy EDI.

Kontakt do eksperta

Dariusz Jadczak

Menedżer ds. retail

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.