Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Budownictwo

 

Obecnie rynek budowlany coraz bardziej wymaga pełnej identyfikowalności produktów w całym łańcuchu dostaw, zarówno pod względem zgodności, jak i zrównoważonego rozwoju. Seryjny numer GTIN i jego integracja z BIM to logiczna i niezbędna część tego rozwoju.

Skontaktuj się z ekspertem

10 prostych zasad dla wyrobów budowlanych

Przydzielając numery GTIN na produkty każda firma powinna kierować się globalnie ustalonymi zasadami opisanymi w tym dokumencie. Zostały one stworzone w celu zapewnienia spójnej identyfikacji jednostek handlowych na całym świecie. Dodatkowo w momencie podejmowania decyzji dotyczącej prawidłowej identyfikacji produktów, należy mieć świadomość różnic wynikających z wprowadzenia na rynek nowego produktu.

Pobierz

Biała Księga buildingSMART International i GS1

Dzięki współpracy GS1 i buildingSMART International, powstała biała księga o cyfryzacji w budownictwie. Rosnące zapotrzebowanie na technologie cyfrowe i coraz większa zależność od nich zmieniają sposób, w jaki świat żyje i pracuje. Szybki postęp technologiczny i duża ilość generowanych danych stwarzają nowe możliwości współpracy między podmiotami z branży i umożliwiają powstawanie nowych ekosystemów.

Pobierz

Branża budowlana potrzebuje GTIN

Główni wykonawcy budowlani, wraz z organizacjami branżowymi z branży budowlanej, producentami materiałów budowlanych i infrastruktury cywilnej, domagają się wprowadzenia GTIN, jako wspólnego identyfikatora wyrobów budowlanych do końca pierwszego półrocza 2022. Więcej informacji w tym dokumencie.

Business case: Standardy GS1 wspierają identyfikację wyrobów betonowych

W 2022 roku firma Matbet zdecydowała o przetestowaniu sposobu usprawnienia kontroli nad procesem produkcji i magazynowania w oparciu o automatyczną identyfikację wyrobów. Przetestowana koncepcja wdrożenia jednoznacznej identyfikacji GS1 w oparciu o kody 2D GS1 DataMatrix pozwala na redukcję błędów w kompletacji zamówień. Z kolei zastosowanie technologii RFID w oparciu o te same identyfikatory, pozwala dodatkowo znacząco skrócić proces wyszukiwania produktów na placu magazynowym o 85%. Pobierz business case i dowiedz się więcej.

Wersja angielska business case do pobrania tu :”GS1 standards enable identification of concrete product – Matbet„.

Pobierz w wersji polskiej

Przewodnik: Jak wykorzystać GTIN w budownictwie?

Unikalna identyfikacja produktu to ważny i priorytetowy obszar dla branży budowlanej. Wytyczne opisują produkty gotowe, beton, prefabrykaty betonowe, drzwi i okna.

 

Podstawowe identyfikatory

Poznaj przydatne identyfikatory w branży budowlanej

Nasz ekspert

Zbigniew Rusinek

Menedżer ds. wdrożeń branżowych

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.