Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Znaczniki EPC/RFID

Elektroniczny kod produktu (EPC) to unikalny numer do identyfikacji konkretnego elementu w łańcuchu dostaw. Wygrawerowany na etykiecie RFID, usprawnia procesy i zwiększa widoczność produktów.

Jak działa EPC?

EPC (Electronic Product Code) wykorzystuje technologię RFID (Radio Frequency Identification). Dzięki RFID można zidentyfikować każdy produkt za pomocą kluczy GS1 (takich jak GTIN plus numer seryjny lub SSCC, lub GIAI itp.), co umożliwia bardziej zaawansowane zarządzanie zasobami.

Metaliczna etykieta, tag, chip, mocowany jest do produktu w formie naklejki, wszywki. RFID pozwala na jednoczesne odczytywanie wielu etykiet, co znacznie przyspiesza proces obiegu towaru, inwentaryzacji czy sprzedaży na kasach samoobsługowych.

Standard Danych Znacznika EPC (TDS – Tag Data Standard) określa format danych EPC i zapewnia kodowanie schematów numeracji – w tym kluczy GS1 – w ramach EPC.

Kiedy unikalne dane są zakodowane na poszczególnych tagach RAIN RFID, fale radiowe mogą być wykorzystane do przechwytywania unikalnych identyfikatorów z bardzo dużą szybkością i w odległości znacznie przekraczającej 10 metrów, bez kontaktu wzrokowego.

Te cechy systemu RAIN RFID mogą być wykorzystane do zwiększenia widoczności łańcucha dostaw i zwiększenia dokładności zapasów.

 

Dowiedz się więcej o EPC

Webinarium „Praktyczne zastosowanie RFID – Jantar Talkin’Things i GS1 Polska”

Co to jest RFID?

RFID to technika identyfikacji radiowej, w której czytnik emituje fale radiowe odbierane przez znaczniki/tagi za pomocą anten. Rozwiązanie działa podobnie jak skaner kodów kreskowych, ale bez konieczności bezpośredniego kontaktu z produktem. RFID pozwala na jednoczesne odczytywanie wielu etykiet, co znacznie przyspiesza proces obiegu towaru, inwentaryzacji czy sprzedaży na kasach samoobsługowych

Widoczność całego łańcucha Większa widoczność produktów dzięki dostarczaniu informacji za pomocą zaawansowanej technologii

Precyzja Poprawiona dokładność i integralność danych

Wydajne przechwytywanie Bez bezpośredniego odczytu i bez interwencji człowieka

Identyfikowalność na poziomie przedmiotu Lokalizacja każdego produktu w dowolnym miejscu łańcucha

Dowiedz się więcej o RFID

Pomagamy we wdrożeniu standardów w firmie:

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.