Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Znaczniki EPC/RFID

Elektroniczny kod produktu (EPC) to unikalny numer do identyfikacji konkretnego elementu w łańcuchu dostaw. Wygrawerowany na etykiecie RFID, usprawnia procesy i zwiększa widoczność produktów.

Electronic Product Code (EPC) nie tylko śledzi proces lub firmę, ale każdy pojedynczy produkt dostępny w całym łańcuchu dostaw. Można go powiązać z pochodzeniem towaru lub datą produkcji. 

EPC wykorzystuje technologię RFID, służącą do obsługi bez obsługi produktu. Dzięki RFID można zidentyfikować każdy produkt za pomocą kluczy GS1 (takich jak GTIN plus numer seryjny lub SSCC, lub GIAI itp.), co umożliwia bardziej zaawansowane zarządzanie zasobami.

Co to jest RFID?

RFID to technika identyfikacji radiowej, w której czytnik emituje fale radiowe odbierane przez inteligentne tagi za pomocą anten. Rozwiązanie działa podobnie jak skaner kodów kreskowych, ale bez konieczności bezpośredniego kontaktu z produktem. Działa szybciej, obsługując duże ilości produktów na raz.

Widoczność całego łańcucha Większa widoczność produktów dzięki dostarczaniu informacji za pomocą zaawansowanej technologii

Precyzja Poprawiona dokładność i integralność danych

Wydajne przechwytywanie Bez bezpośredniego odczytu i bez interwencji człowieka

Identyfikowalność na poziomie przedmiotu Lokalizacja każdego produktu w dowolnym miejscu łańcucha

Skontaktuj się z nami:

biuro@gs1pl.org
tel. 61 62 81 590
fax: 61 62 81 591

od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 16:00

Napisz do nas

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.