Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Globalny Model Danych GS1

Globalny Model Danych GS1 pomaga lepiej wykorzystać wiedzę o produkcie i zapewnić spójne doświadczenia kupującym, niezależnie od kanału, z którego korzystają.

Firmy muszą odpowiadać na potrzeby konsumentów, partnerów biznesowych i organów regulacyjnych, aby dostarczać więcej i lepszych danych o produktach niż kiedykolwiek wcześniej. Upraszczając i harmonizując wymianę danych o produktach w skali całego świata, Globalny Model Danych (Global Data Synchronization Network) GS1 zwiększa wydajność operacyjną właścicieli marek i detalistów. Dla klientów natomiast oznacza dokładność i kompletność danych.

Produkt. Doświadczenie. Każdy kanał.

Globalny model danych GS1 (GDSN) upraszcza i reguluje wymagania dotyczące danych, aby umożliwić szybsze, tańsze i dokładniejsze tworzenie i wymianę danych.
GDSN pomaga wykorzystać wiedzę o produkcie, aby zapewnić bezproblemowe zakupy we wszystkich kanałach. Upraszczając i harmonizując wymianę danych o produktach na całym świecie, GDSN zwiększa wydajność operacyjną właścicieli marek i sprzedawców detalicznych oraz poprawia dokładność i integralność danych dla komfortu konsumentów.

Jak działają katalogi GDSN?

GDSN to sprawdzony sposób na wyeliminowanie zbędnych kosztów związanych z wprowadzaniem danych z łańcucha dostaw. Katalogi danych certyfikowane w ramach GDSN zawierają ustandaryzowane informacje o jednostkach handlowych. Pełnią funkcje źródła danych zarówno dla właścicieli tych danych (głównie producentów), jak i dla odbiorców, sieci handlowych, hurtowni, sklepów online. Operatorami katalogów są krajowe organizacje GS1 lub dostawcy rozwiązań informatycznych.

Szczegółowy opis GDSN znajduje się na stronie GS1 Global

Gdzie znajdziesz GDSN?

Globalny Model Danych GS1 w wersji 1.0 został pilotażowo wdrożony w trzech regionach: Europie, Ameryce Łacińskiej i Ameryce Północnej. roku 2020 dołączył region Azji i Pacyfiku, Środkowego Wschodu i Afryki. Wdrożenia pilotażowe mają przede wszystkim na celu zebranie doświadczeń potrzebnych do udoskonalenia i implementacji Globalnego Modelu Danych GS1, a także ustalenia działań wymaganych do jego wprowadzenia.

Ponad 30 przedsiębiorstw z całego świata nawiązało z GS1 współpracę w celu opracowania Globalnego Modelu Danych oraz organizacji szeregu wdrożeń pilotażowych i opracowania studium przypadku biznesowego.

Pobierz raport wdrożenia pilotażowego

Dzięki danym i technologii ponownie odkrywamy sposoby na budowanie marki.

David S. Taylor Prezes i CEO, Procter & Gamble

Inwestujemy w technologie, przede wszystkim w usługi w chmurze, dane i analitykę, ale także w łańcuch dostaw przyszłości, w tym transport na ostatnim etapie dostaw.

Doug McMillon CEO, Walmart

Musimy zharmonizować cały system, ponieważ naszym głównym zobowiązaniem jest posiadanie wiedzy o klientach i ich zachowaniach.

Alexandre Bompard Prezes i CEO, Carrefour

Wszystkie nasze marki współpracują w celu gromadzenia danych i ich analizy. Pomoże nam to określić nowe możliwości wzrostu, usprawnić działania i zwiększyć satysfakcję klientów.

Frans W. H. Muller – Prezes i CEO, Ahold Delhaize

Inwestujemy w dane, by móc podejmować lepsze decyzje biznesowe, działać bardziej elastycznie i z większą trafnością.

Laurent Freixe – Wiceprezes, Nestlé; Członek Zarządu GS1

Sądzę, że prowadzona przez nas analiza danych pozwoli nam myśleć o innowacjach w całkowicie inny sposób.

Indra K. Nooyi – poprzednia Prezes i CEO, PepsiCo

Intensywnie inwestujemy w dane i analitykę, optymalizujemy proces wyszukiwania, określania zamiarów zakupowych i zakupów impulsowych, a także opracowanie strategii maksymalizacji cen i skuteczności zakupowych.

Mark T. Smucker – Prezes i CEO, The J.M. Smucker Company

Dzięki danym i technologii ponownie odkrywamy sposoby na budowanie marki.

David S. Taylor – Prezes i CEO, Procter & Gamble

Inwestujemy w technologie, przede wszystkim w usługi w chmurze, dane i analitykę, ale także w łańcuch dostaw przyszłości, w tym transport na ostatnim etapie dostaw

Doug McMillon CEO, Walmart

Dlaczego warto robić porządek w danych produktowych?

Globalne Modele Danych Produktowych

Grupy robocze

Grupa Robocza – Globalne Modele Danych – GS1PL/GDM/GDSN

Grupa Robocza – Globalne Modele Danych – GS1PL/GDM/GDSN identyfikuje i rozwiązuje problemy związane z wdrażaniem technologii GDSN. Grupa stanowi również trzon obecnych i przyszłych użytkowników katalogów elektronicznych służących do gromadzenia danych produktowych. Zapraszamy do współpracy.

Więcej

Polska Grupa Robocza GS1PL/DIY&GA

Polska Grupa Robocza GS1PL/DIY&GA ma za cel przystosowanie europejskiego modelu danych do wymagań rynku polskiego oraz stworzenia dobrych praktyk służących optymalizacji technik wymiany informacji produktowy branży narzędziowo – budowlanej z wykorzystaniem standardów GS1. Zapraszamy do współpracy.

Więcej

Pomagamy we wdrożeniu standardów w firmie:

 

Więcej informacji o standardach GS1 znajduje się na stronie www.gs1.org

Nasz ekspert

Dr inż. Krzysztof Muszyński

Data Quality Project Manager || Ekspert ds. modeli danych i jakości informacji produktowych

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.