Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Globalne Modele Danych GS1

GMD – to standard opisu produktu w postaci listy wymaganych cech (atrybutów) ułatwiających prawidłową identyfikację towarów przez wszystkich uczestników rynku.

Czym są Globalne Modele Danych GS1?

Global Data Model – Globalne Modele Danych stanowią uszeregowany zbiór atrybutów opisujących wyroby. Atrybuty to inaczej pojedyncze cechy takie jak GTIN/EAN, nazwa, wymiary, masa, opis itp. Dziś w dobie sprzedaży prowadzonej równolegle w wielu kanałach na kilku rynkach jednocześnie istnieje potrzeba stworzenia standardu, czyli wzorca informacji produktowych, z którego mogą korzystać zarówno właściciele marek jak i sieci handlowe. Powszechny dostęp do tych samych jakościowo danych daje gwarancje prawidłowej identyfikacji towaru.

Dzięki Globalnym Modelom Danych GS1 mamy gwarancję, że wszyscy uczestnicy rynku w tym również i konsumenci prawidłowo postrzegają wyrób fizyczny oraz jego opis.

O standardzie

Wszyscy potrzebujemy lepszych danych o produktach

Złożoność wymiany danych o produktach stanowi dziś obciążenie dla właścicieli marek i sprzedawców detalicznych. Wysoki poziom niekompletnych lub niedokładnych informacji o produktach powoduje spadek zaufania konsumentów.

 

Dowiedz się więcej

Jeden produkt. Jedno doświadczenie. Każdy kanał.

Globalne Modele Danych GS1 upraszczają i wyjaśniają wymagania dotyczące danych, aby umożliwić szybsze, tańsze i bardziej dokładne tworzenie i wymianę danych produktowych

Bardziej wiarygodne i kompletne informacje o produktach poprawią doświadczenie konsumenta omnichannel.

Przejdź do przewodnika wdrażania atrybutów

Przejdź do atrybutów GMD

Przygotuj się !

W dobie sprzedaży prowadzonej równolegle w wielu kanałach i na kilku rynkach jednocześnie mówi się, że wyrób jest kompletny jedynie wtedy, gdy zestawi się go z aktualną i kompletną informacją o nim. GDM należy traktować jako standard opisu produktu, natomiast GDSN oraz inne systemy katalogowe jako platformy i rozwiązania technologiczne ułatwiające spełnienie warunków tego standardu.

Dowiedz się więcej o GDSN

Grupy robocze

Grupa Robocza – Globalne Modele Danych – GS1PL/GDM/GDSN

Grupa Robocza – Globalne Modele Danych – GS1PL/GDM/GDSN identyfikuje i rozwiązuje problemy związane z wdrażaniem technologii GDSN. Grupa stanowi również trzon obecnych i przyszłych użytkowników katalogów elektronicznych służących do gromadzenia danych produktowych. Zapraszamy do współpracy.

Więcej

Polska Grupa Robocza GS1PL/DIY&GA

Polska Grupa Robocza GS1PL/DIY&GA ma za cel przystosowanie europejskiego modelu danych do wymagań rynku polskiego oraz stworzenia dobrych praktyk służących optymalizacji technik wymiany informacji produktowy branży narzędziowo – budowlanej z wykorzystaniem standardów GS1. Zapraszamy do współpracy.

Więcej

Globalne Modele Danych Produktowych

Dzięki danym i technologii ponownie odkrywamy sposoby na budowanie marki.

David S. Taylor Prezes i CEO, Procter & Gamble

Inwestujemy w technologie, przede wszystkim w usługi w chmurze, dane i analitykę, ale także w łańcuch dostaw przyszłości, w tym transport na ostatnim etapie dostaw.

Doug McMillon CEO, Walmart

Musimy zharmonizować cały system, ponieważ naszym głównym zobowiązaniem jest posiadanie wiedzy o klientach i ich zachowaniach.

Alexandre Bompard Prezes i CEO, Carrefour

Wszystkie nasze marki współpracują w celu gromadzenia danych i ich analizy. Pomoże nam to określić nowe możliwości wzrostu, usprawnić działania i zwiększyć satysfakcję klientów.

Frans W. H. Muller – Prezes i CEO, Ahold Delhaize

Inwestujemy w dane, by móc podejmować lepsze decyzje biznesowe, działać bardziej elastycznie i z większą trafnością.

Laurent Freixe – Wiceprezes, Nestlé; Członek Zarządu GS1

Sądzę, że prowadzona przez nas analiza danych pozwoli nam myśleć o innowacjach w całkowicie inny sposób.

Indra K. Nooyi – poprzednia Prezes i CEO, PepsiCo

Intensywnie inwestujemy w dane i analitykę, optymalizujemy proces wyszukiwania, określania zamiarów zakupowych i zakupów impulsowych, a także opracowanie strategii maksymalizacji cen i skuteczności zakupowych.

Mark T. Smucker – Prezes i CEO, The J.M. Smucker Company

Dzięki danym i technologii ponownie odkrywamy sposoby na budowanie marki.

David S. Taylor – Prezes i CEO, Procter & Gamble

Inwestujemy w technologie, przede wszystkim w usługi w chmurze, dane i analitykę, ale także w łańcuch dostaw przyszłości, w tym transport na ostatnim etapie dostaw

Doug McMillon CEO, Walmart

Pomagamy we wdrożeniu standardów w firmie:

 

Więcej informacji o Globalnych Modelach Danych GS1 znajduje się na stronie www.gs1.org

Nasi eksperci

Dr inż. Krzysztof Muszyński

Data Quality Project Manager || Ekspert ds. modeli danych i jakości informacji produktowych

Dariusz Jadczak

Menedżer ds. retail

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.