Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

EPCIS – dane o ruchu produktów

EPCIS 2.0 to główny standard GS1 dotyczący wymiany informacji związanych ze zdarzeniami w łańcuchu dostaw.

EPCIS 2.0 to główny standard GS1 dotyczący wymiany informacji związanych ze zdarzeniami w łańcuchu dostaw.

Informacje o zarejestrowaniu w EPCIS danego obiektu przyjmują formę „zdarzeń”. Odnoszą się one do poszczególnych działań w łańcuchu dostaw. Zdarzenie EPCIS definiuje np. dla unikalnego obiektu (palety), np. zidentyfikowanego przy pomocy odczytu znacznika radiowego EPC/RFID — globalnego identyfikatora GS1, że został on odebrany w określonym centrum dystrybucji (lokalizacja), określonego dnia i o określonej godzinie.

Więcej informacji

Jakie informacje przedstawia standard EPCIS w Systemie GS1?

Wykorzystanie EPCIS pozwala odpowiedzieć na cztery istotne pytania dotyczące dowolnego produktu, którego identyfikator GS1 został zarejestrowany:

  • Co?
  • Gdzie?
  • Kiedy?
  • Dlaczego?

EPCIS umożliwia budowę serwisu informacyjnego w Internecie (chmury danych), zapewniającego partnerom w łańcuchu dostaw udostępnianie i wymianę informacji o zdarzeniach dotyczących ruchu towarów i ładunków, ich zgrupowań, ilości i dat.

Dzięki standardowi EPCIS różne aplikacje, funkcjonujące w różnych miejscach łańcucha dostaw i dostarczane przez różnych producentów, mogą wymieniać się informacjami o tym, co dzieje się z transportowanym towarem. W ten sposób z łatwością można kontrolować co w danym momencie dzieje się z przesyłką, która została przez Ciebie nadana lub czekasz na jej nadejście.

Standard ten może posłużyć do stworzenia bazy danych do gromadzenia i przetwarzania danych w otwartych łańcuchach dostaw.

Odkryj standardy GS1

Dowiedz się więcej o współpracy na stronie.

Szczegółowy opis standardów GS1 znajdziesz w Specyfikacjach Ogólnych GS1

Pomagamy we wdrożeniu standardów w firmie:

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.