Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

EPCIS – dane o ruchu produktów

EPCIS stanowi most łączący świat fizycznych zdarzeń z systemami informacji gospodarczej. Odpowiada na cztery istotne pytania dotyczące dowolnego produktu z identyfikatorem GS1: co, gdzie, kiedy i dlaczego.

Informacje o zarejestrowaniu w serwisie EPCIS danego obiektu przyjmują formę „zdarzeń”, które odnoszą się do poszczególnych wydarzeń w łańcuchu dostaw. Zdarzenie EPCIS określa np. dla unikalnego obiektu (palety) zidentyfikowanego za pomocą odczytu tagu radiowego EPC/RFID, że został on odebrany w Centrum Dystrybucji X (lokalizacja), określonego dnia i o określonej godzinie. Standard EPCIS obejmuje model zapisu danych oraz standardy dla dwóch typów interfejsów: gromadzenia danych i zapytań.

EPCIS jest standardem opisu zdarzeń, który powstał, żeby zapewnić możliwość wymiany informacji o zdarzeniach. Dzięki EPCIS aplikacje funkcjonujące w różnych miejscach łańcucha dostaw i dostarczane przez różnych producentów mogą wymieniać się informacjami o zdarzeniach.

Szczegółowy opis EPCIS znajduje się na stronie www.gs1.org

 

Odkryj standardy GS1

Dowiedz się więcej o współpracy na stronie.

Szczegółowy opis standardów GS1 znajdziesz w Specyfikacjach Ogólnych GS1

Pomagamy we wdrożeniu standardów w firmie:

Skontaktuj się z nami:

biuro@gs1pl.org
tel. 61 62 81 590
fax: 61 62 81 591

od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 16:00

Napisz do nas

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.