Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Przemysł techniczny

Sprawna identyfikacja produktu oraz optymalizacja procesów biznesowych? Branża budowlana, energetyczna i kolejowa od lat wykorzystują odpowiednie kody wykorzystujące standardy GS1.

Skontaktuj się z ekspertem

Wybierz branżę

Co robimy?

Dla przemysłu liczy się gotowość obsługi złożonych i zależnych łańcuchów dostaw, począwszy od transportu surowców i komponentów, poprzez logistykę produkcji, a na obsłudze rynku części zamiennych kończąc.

Wymagania branżowe determinują sposób patrzenia na procesy biznesowe z perspektywy cyklu życia danych związanych z produktem. Ograniczone możliwości wymiany oraz przetwarzania tych informacji otwierają pole do fałszowania produktów.

Rozwiązaniem mogą być standardy Systemu GS1, które umożliwiają:

  • jednoznaczną identyfikację obiektów przemieszczanych w łańcuchach dostaw (towarów, jednostek logistycznych, lokalizacji przesyłek, zasobów etc.)
  • automatyczne gromadzenie danych o towarach i ładunkach przemieszczanych w łańcuchu dostaw (w oparciu o kody kreskowe i znaczniki RFID)
  • współdzielenie się informacją o towarach i ładunkach (elektroniczne dokumenty typu zamówienia, faktura, WZ etc.), a także o wszelkich zdarzeniach z nimi związanych (EPC Information System)

Co dają standardy GS1?

Wdrożenie standardów GS1 daje możliwość pełnej interoperacyjności we wszystkich procesach związanych z cyklem życia produktu, tj. od fazy projektowania aż po jego utylizację oraz pozwala usprawnić obszary powiązane z:

  • zarządzaniem częściami zamiennymi (ang. Spare Parts Management)
  • naprawami, konserwacją i utrzymaniem ruchu (ang. Maintenance, Repair & Overhaul Operations – MRO)
  • bezpośrednim znakowaniem części (ang. Direct Parts Marking – DPM)
  • wielopoziomową integracją np. z internetem rzeczy (ang. Internet of Things)

Webinaria i konsultacje

Zapraszamy na webinaria kierowane do pracowników branży przemysłowej. Lista nadchodzących webinariów znajduje się na stronie. Nagrania można obejrzeć na naszym kanale YouTube – zapraszamy do subskrypcji kanału.

Organizujemy konsultacje firmowe skrojone pod wymagania zamawiającego. Skontaktuj się z nami, a doradzimy, jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Twojej firmy. Napisz do nas: Zbigniew.Rusinek@gs1pl.org

Nasz ekspert

Zbigniew Rusinek

Menedżer ds. wdrożeń branżowych

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.