Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Branża energetyczna

 

Nieodłączonym elementem każdej instalacji elektrycznej, gazowej czy wodnej w gospodarstwie domowym jest licznik. Odpowiada on za rejestrację ilości energii elektrycznej, gazu lub wody dostarczonej do naszych domów.

Skontaktuj się z ekspertem

Usprawnienie obsługi klientów dzięki GS1

Identyfikacja klientów i urządzeń pomiarowych dla dystrybutorów świadczących usługi (dostarczających elektryczność, gaz, wodę itd.) i innych usługodawców stosuje się w celu usprawnienia obsługi swoich klientów poprzez automatyzację systemu płatności utrzymania zasobów w niezawodnej kondycji. W Polsce dla tych celów przyjęto rozwiązanie GS1, w stosunku do którego polska organizacja krajowa nie ustanowiła żadnych ograniczeń, przyjmując rozwiązania dopasowane do potrzeb dystrybutorów.

Nowa ustawa dla branży energetycznej

W dniu 1 lipca 2021 r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2021 r. poz. 1093)- dalej „ustawa”, która wprowadziła do polskiego modelu rynku energii elektrycznej nowy podmiot-operatora informacji rynku energii (dalej „OIRE”) oraz zobowiązała go do utworzenia centralnego systemu informacji o rynku energii (dalej „CSIRE”).

W tym nadanie przez operatorów systemów elektroenergetycznych punktom poboru energii (PPE) numerów zgodnie ze standardem GS1 (GSRN) w terminie 24 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy.

Przejdź do treści ustawy

 

Identyfikator GSRN w energetyce

Jakie identyfikatory wykorzystujemy w branży energetycznej?

Oprócz PPE możemy identyfikować swoje produkty handlowe, części zamienne oraz zasoby własne w firmie w celu usprawnienia zarządzania i digitalizacji swojego przedsiębiorstwa.

Dowiedz się jakie inne zastosowania mają identyfikatory GS1 na stronie.

Przykład zastosowania

GS1 podnosi jakość obsługi klienta
w Polskiej Spółce Gazownictwa

Dzięki standardom GS1 pracownicy PSG są mniej obciążeni obsługą komunikacji i zatwierdzaniem merytorycznym.

Nasi eksperci

Zbigniew Rusinek

Menedżer ds. wdrożeń branżowych

Jolanta Matusiak

Jak uzyskać kod kreskowy?

Marzena Kubiak

Jak uzyskać kod kreskowy? Rejestr lokalizacji MojeGS1, GLN

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.