Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Fundacja GS1 Polska zarządza Systemem GS1 w kraju. To jedyna instytucja upoważniona do przyjmowania firm z Polski oraz UE do Systemu GS1 i do nadawania im uprawnień stosowania kodów GS1. Fundacja GS1 Polska opracowuje rozwiązania krajowe i współuczestniczy w rozwijaniu globalnych standardów i nowych zastosowań. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i oferuje usługi doradcze, korzystając z doświadczenia partnerów w 150 krajach na świecie. W ten sposób podnosi efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.

GS1 Polska współpracuje z organizacjami krajowymi GS1 w skali globalnej. Kierunki działań Fundacji GS1 Polska uzgadniane są z Radą GS1 Polska, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele sieci handlowych, producentów czy dostawców rozwiązań.

Przeczytaj więcej o Radzie GS1 Polska

Zarząd Fundacji GS1 Polska

Joanna Redmer

Prezes Zarządu

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na wydziale Ekonomii. Od roku 2002 zatrudniona w Instytucie Logistyki i Magazynowania (obecnie Poznański Instytut Technologiczny – Łukasiewicz (PIT-Ł)).

Od 2017 koordynatorka współpracy z GS1 Polska, a od 2019 pełnomocniczka Dyrektora Instytutu oraz liderka do spraw współpracy z GS1 Polska. Koordynuje działania w projektach B+R, usługowych (szkolenia, weryfikacja kodów), informatycznych i marketingowych.

Od 2003 roku zajmuje się wdrażaniem standardów GS1, szczególnie w zakresie projektów wdrożeniowych etykiety logistycznej w łańcuchach dostaw dla sieci handlowych wraz z koordynacją wdrożeń u dostawców, a także komunikatów awizo dostawy (DESADV). Brała udział w pracach na rzecz wdrażania standardów GS1 w Siłach Zbrojnych RP we współpracy z Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych.

dr inż. Elżbieta Hałas

Członkini Zarządu, CEO

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Doktorat z zarządzania zapasami obroniła na Politechnice Poznańskiej. Członkini Zarządu powołana przez Radę GS1 Polska, odpowiedzialną za rozwój wykorzystania Systemu GS1 w Polsce.

Od 30 lat działa na rzecz rozwoju i wdrażania standardów GS1. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie menedżerskie na wielu szczeblach organizacyjnych.

W latach 2002-2008 była Członkinią Rady Zarządzającej GS1, a obecnie aktywnie działa w Komitecie ds. Standardów utworzonym przy Radzie. W latach 2011-2012 pełniła funkcję Przewodniczącej Rady GS1 in Europe. Od 2012 roku zasiada w Komitecie Sterującym GS1 in Europe.

Dowiedz się więcej o naszej organizacji

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.