Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Kody 2D w oznaczeniach dostaw do wojska

Decyzja MON jest wyrazem naszej nieustannej troski o skuteczność oraz efektywność naszych działań w dziedzinie obronności narodowej. Zmiany wprowadzone w nowej decyzji mają na celu usprawnienie procesów logistycznych oraz zwiększenie klarowności w identyfikacji i śledzeniu wyrobów, co jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i niezawodności dostaw do resortu obrony narodowej.

Czego dotyczy aktualizacja?

Główne punkty zmian zawartych w DECYZJI Nr 89/MON z dnia 11 września 2023 r. to:

Stosowanie GS1 DataMatrix

Nowa decyzja umożliwia zastosowanie kodów 2D, w tym szczególnie GS1 DataMatrix jako alternatywy dla tradycyjnych kodów kreskowych dla przedstawienia GTIN szczególnie na opakowaniach detalicznych produktów leczniczych oraz innych produktach z 5 grup materiałowych. Dowiedz się więcej o kodach 2D na tej stronie.

Zasady znakowania produktów wieloczęściowych

Wprowadzono sprecyzowane zasady dotyczące znakowania produktów, które składają się z wielu części lub elementów. Decyzja określa sposób, w jaki należy znakować produkty wieloczęściowe, aby zapewnić pełną identyfikację każdej części oraz całościowego produktu. Ta zmiana ma na celu usprawnienie procesu identyfikacji i zarządzania produktami, które są kompleksowe pod względem składu.

 

Przejdź do rozporządzenia

Dlaczego doszło do zmiany ustawy?

Nowa DECYZJA Nr 89/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 września 2023 r. to wyraz naszego zaangażowania w podnoszenie standardów w zakresie logistyki i zaopatrzenia, co przyczynia się do zwiększenia efektywności i gotowości naszych sił zbrojnych.

Szczegóły dotyczące nowych wymagań oraz terminów wdrożenia można znaleźć w treści DECYZJI Nr 89/MON, która jest dostępna na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz w siedzibie resortu tutaj.

Jesteśmy przekonani, że te zmiany przyczynią się do dalszej poprawy naszych zdolności obronnych oraz zapewnią sprawną i bezpieczną dostawę wyrobów niezbędnych dla obrony narodowej.

Dowiedz się więcej o standardach GS1 w branży wojsko na tej stronie.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszym ekspertem!

Zbigniew Rusinek

Menedżer ds. wdrożeń branżowych

Data dodania: 18 października 2023

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.