Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Wydawnictwa

Znakowanie usprawnia odczyt i wymianę danych dotyczących pozycji książkowych. Numery ISBN i ISSN niezbędne do kodowania wydawnictw nadaje Biblioteka Narodowa. Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji dotyczących znakowania książek
i wydawnictw ciągłych kodami kreskowymi GS1.

EAN ISBN dla wydawnictw

Wydawnictwa nie mają obowiązku rejestrować się w Systemie GS1. Do tworzenia numeru identyfikacyjnego GS1 dla książek i wydawnictw ciągłych można wykorzystać numery z innych standardów:  ISBN i ISSN.

Wydawnictwa książkowe vs. ciągłe: jaka jest różnica?

Wydawnictwa książkowe to nie tylko drukowane książki i broszury. Do tej grupy należą również filmy edukacyjne, przeźrocza, audiobooki, programy komputerowe, publikacje na nośnikach elektronicznych, mikrofilmach, alfabecie Braille’a oraz mapy.

Wydawnictwa ciągłe to publikacje w dowolnej formie, których części ukazują się pod wspólnym tytułem. Są oznaczone numerami lub wydawane chronologicznie, w określonym lub nieokreślonym odstępie czasu, o nieprzewidzianym z góry terminie zakończenia.

Standardy oznaczania książek i wydawnictw ciągłych (prasy) kodami kreskowymi GS1

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.