Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Zakres badania

W ramach weryfikacji kodu badamy: EAN- 8/13, UPC-A, ITF-14, kody 2D. Zakres oceny kodu i etykiet obejmuje:

 • dobór właściwej symboliki,
 • kontrolę jakości wydruku kodów kreskowych w oparciu o metodykę ANSI i odpowiednie normy ISO
 • poprawność wymiarów kodów na przykład wysokość kresek, szerokość jasnych marginesów i ich lokalizacji na opakowaniu
 • weryfikację legalności i poprawności wykorzystanych prefiksów GS1
 • dobór identyfikatorów zastosowań i poprawność ich struktur – dotyczy kodów 2D

Ile kosztuje?

Usługa Ilość Uczestnik Systemu GS1 Pozostali
Koszt weryfikacji jednego kodu i opracowanie opinii o jego jakości (netto) 1-2 0* 90 PLN**
powyżej 2 90 PLN** 90 PLN**
Koszt weryfikacji jednego projektu kodu (w wersji elektronicznej) (netto) 1-2 0* 60 PLN**
powyżej 2 60 PLN** 60 PLN**

* Dla Uczestników Systemu GS1 za sprawdzenie pierwszych, przesłanych w danym roku kalendarzowym, 2 kodów kreskowych (o różnych numerach GTIN) nie nalicza się opłat. Kody mogą być przekazane w postaci próbek wydrukowanych kodów kreskowych lub projektów kodów w wersji elektronicznej Usługa w tym zakresie jest oferowana dla Uczestników Systemu GS1 w ramach umowy o Uczestnictwo w Systemie GS1. Weryfikacja kolejnych kodów oraz projektów lub ich powtórna weryfikacja w danym roku kalendarzowym podlega opłatom, zgodnie z cennikiem.

** Do podanych powyżej cen netto doliczyć podatek VAT według obowiązującej stawki.

*** W przypadku kontrahentów zagranicznych w ramach UE, przedpłata na podstawie faktury profroma przed wykonaniem usługi.

Uprzejmie informujemy, iż wszelkie próbki i towary przesłane do weryfikacji jakości kodów kreskowych nie podlegają zwrotowi. W przypadku produktów które po badaniu, chcielibyście Państwo otrzymać z powrotem, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z GS1 Polska w sprawie ustalenia zasad pokrycia przez Państwa kosztów zwrotu towaru.

Warunki

UWAGA 1

Weryfikacja projektu kodu kreskowego, przesyłanego w formie elektronicznej, jest możliwa wyłącznie na podstawie pliku w formacie PDF. Badanie projektu pozwala na zweryfikowanie i ocenę tylko pewnej części parametrów kodu, odpowiedzialnych za jego poprawność i zgodność z normami i w związku z tym nie może stanowić ostatecznego potwierdzenia jakości kodu kreskowego po jego wydrukowaniu. W celu uzyskania ostatecznego potwierdzenia jakości kodu kreskowego, należy przesłać do GS1 Polska próbki kodów w wersji wydrukowanej, umieszczonej na produkcie (tzn. w formie gotowej, przeznaczonej do dystrybucji).

UWAGA 2

W przypadku kodów kreskowych umieszczanych na opakowaniach/etykietach produktów dostarczanych dla wojska (MON) dostawca tych produktów powinien przesłać do GS1 Polska do oceny jakości po jednym przykładowym kodzie EAN/UPC biorąc pod uwagę każde użyte oprogramowanie, technikę druku, podłoże drukowe i wielkość kodu. Jeżeli np. tej samej wielkości kody kreskowe drukowane są na drukarce termotransferowej dla różnych produktów przy użyciu tego samego oprogramowania i na takich samych etykietach, to do oceny jakości wystarczy przesłać tylko jeden przykładowy kod (w 3 egzemplarzach).

WARUNKI ODPOWIEDZIALNOŚCI: Odpowiedzialność GS1 Polska za szkodę, wyrządzoną niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem usługi weryfikacji jakości kodów kreskowych i etykiet logistycznych, ograniczona zostaje do kwoty otrzymanego wynagrodzenia netto.

Jak zamówić?

 1. Wybierz trzy próbki kodu kreskowego o tym samym numerze GS1 z całego nakładu opakowania lub etykiety danego produktu i wyślij je do GS1 Polska: Fundacja GS1 Polska Malta Office Park
  ul. abpa A. Baraniaka 88B, budynek C, piętro 3 61-131 Poznań. Prosimy zwrócić uwagę na kilka zasad:

  • jeżeli tło kodu jest przezroczyste, a zawartość opakowania ma zapewnić odpowiedni kontrast tła z kreskami kodu, to w celu zbadania jakości kodu należy przesłać opakowanie razem z jego zawartością,
  • jeżeli kod kreskowy jest umieszczony na bardzo dużym opakowaniu, to należy przesłać tylko fragment opakowania z kodem, pamiętając o zachowaniu odpowiedniej wielkości marginesów z lewej i prawej strony kodu.
 2. Wypełnij poniższy formularz.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że zgadzasz się z naliczeniem opłat na podstawie powyższej tabeli.  Zamawiający wyraża zgodę na otrzymanie faktury w formie elektronicznej w formacie PDF (Portable Document Format) oraz doręczenie jej na adres poczty elektronicznej Zamawiającego

  Wykonawca przesyła faktury w formie elektronicznej gwarantując autentyczność ich pochodzenia oraz integralność ich treści zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

  Zamawiający wyraża zgodę na przetwarzanie danych na potrzeby realizacji zamówienia, zapoznał się z treścią polityki prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

  Tak
  x
  x
  x
  x

  Wymagane jest załączenie przynajmniej jednego pliku w formacie PDF.

  Waga wszystkich plików przekracza 25 MB. Formularz nie może być wysłany. Prosimy o zmniejszenie rozmiaru załączników.

  Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

  Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.