Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

GS1 SmartSearch

GS1 SmartSearch ułatwia kupującym wyszukiwanie, porównywanie i kupowanie produktów online. Standard umożliwia właścicielom witryn opisywanie produktów w szczegółach, w sposób łatwy do zrozumienia przez wyszukiwarki internetowe.

Korzystając z GS1 SmartSearch, właściciele stron mogą łatwo połączyć identyfikator produktu, numer GTIN (Globalny Numer Jednostki Handlowej), z zestawem atrybutów, używając tzw. danych strukturalnych. Pomaga to robotom sieciowym łatwiej zrozumieć dane produktu i zindeksować stronę z większą dokładnością.

GS1 SmartSearch jest oficjalnym rozszerzeniem schema.org, standardu opisu produktu dla twórców stron internetowych. Obejmuje zestaw standardowych znaczników i wytycznych do opisu danych na stronach internetowych. Treści oznaczone w ten sposób są łatwiej znajdowane przez wyszukiwarki.

GS1 SmartSearch w akcji

Co to są dane strukturalne?

Dane strukturalne są zapisane przy wykorzystaniu zestawu specjalnych znaczników. Pozwalają wyszukiwarkom prawidłowo zinterpretować, jaki rodzaj zawartości znajduje się w określonym fragmencie podstrony i jakie jest jej znaczenie. Znaczniki danych strukturalnych umieszczone na stronie internetowej pomagają wyszukiwarkom zrozumieć informacje zawarte na stronie a odbiorcom dostarczyć bogatszych wyników wyszukiwania.

Raport „Jak zwiększyć sprzedaż w eCommerce?”

Z dokumentu wynika, że dzięki implementacji standardu GS1 SmartSearch witryna internetowa zyskuje zwiększenie liczby użytkowników, zwiększenie liczby odsłon i zmniejszenie współczynnika odrzuceń.

Google + e-biznes + GS1 SmartSearch = must have

Pobierz raport

Jakie korzyści daje opisanie produktów zgodnie z GS1 SmartSearch?

  • kupujący szybciej znajdą wszystkie produkty, które odpowiadają ich indywidualnym potrzebom,
  • sklepy internetowe uzyskają wyższą pozycję strony w organicznych wynikach wyszukiwania (SEO), co prowadzi do zwiększenia ilości odwiedzin i potencjalnie może zwiększyć sprzedaż,
  • producenci wyeksponują indywidualne cech swoich produktów, podkreślając ich konkretne zalety i tym samym lepiej odróżniając je w stosunku do konkurencji (lepszy wizerunek marki w cyfrowym świecie).

Jak działa GS1 SmartSearch?

Wytyczne wdrażania GS1 SmartSearch

Więcej informacji o standardach GS1 znajduje się na stronie www.gs1.org

Pomagamy we wdrożeniu standardów w firmie:

Nasze ekspertki

Magdalena Krasoń-Wałęsiak

Menedżer ds. e-commerce

Katarzyna Nowacka

Specjalista ds. wdrożeń standardów GS1

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.