Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Listy Intencyjne w programie „Kody 2D”

 

Jednym z elementów programu wdrażania kodów 2D w Polsce (prowadzonego przez GS1 Polska od 2023r.), jest zaangażowanie rynku, w ramach którego między innymi podpisywane są Listy Intencyjne.

W dokumentach tych, sieci handlowe i producenci oświadczają, że popierają decyzję Consumer Goods Forum  i Rady GS1, która mówi o tym, że do 2027 r. wszystkie sieci handlowe (detaliczne i hurtowe) będą czytały kody 2D przy kasach i zobowiązują się do podjęcia działań, by zapewnić gotowość do ich odczytu, we wszystkich obsługiwanych przez nie sklepach.

Podpisane listy intencyjne:

Prezes Zarządu Procter and Gamble Pan Jon Moeller, przekonuje liderów branży do przejścia z tradycyjnych kodów liniowych (EAN) na kody dwuwymiarowe oparte o standardy GS1, które przyczynią się do wzrostu korzyści dla konsumentów i poprawią efektywność łańcucha dostaw. W swoim liście skierowanym do członków Consumer Goods Forum wskazuje potrzebę podjęcia wspólnych działań (producentów oraz sieci handlowych), aby czekająca nas wszystkich transformacja przebiegła sprawnie, z zachowaniem spójnych, globalnych rozwiązań gwarantowanych przez standardy GS1. Choć tempo zmian na całym świecie będzie różne, to z pewnością firmy, które szybciej przejdą przez tę transformację, będą lepiej przygotowane do spełnienia rosnących oczekiwań swoich konsumentów.

W ramach tych porozumień strony zobowiązują się do wdrażania kodów 2D (dwuwymiarowych), zgodnych ze standardami GS1, na produktach oferowanych przez producentów lub sieci handlowe. 

Stanowi to potwierdzenie zaangażowania w dostarczanie klientom jeszcze lepszych doświadczeń zakupowych i usprawnienie obsługi klienta. 

Zapraszamy do dołączenia się do programu.

Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jesteś zainteresowany podpisaniem listu intencyjnego?
Skontaktuj się z naszym ekspertem:

Dariusz Jadczak

Menedżer ds. retail

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.