Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Globalny Numer Kuponu (GCN)

GCN to unikalny kod do identyfikacji kuponów cyfrowych. Dzięki identyfikatorowi można wymienić je na rabat finansowy lub punkty lojalnościowe podczas dokonywania zakupu.

Zastosowanie GCN

GCN (Global Coupon Number) – Globalny Numer Kuponu, to kombinacja prefiksu GS1, numeru referencyjnego kuponu i numeru seryjnego kuponu. Zapewnia globalnie unikalną identyfikację kuponu z możliwością podania kilku dodatkowych serii. Cyfrowy kupon z numerem GCN można wymienić na rabat finansowy lub punkty lojalnościowe podczas dokonywania zakupu.

Więcej informacji o GCN znajduje się na stronie www.gs1.org/gcn

GCN Struktura

<<< Odniesienie do kuponu Cyfra weryfikująca
1 2 3 … 12 13 14 15 … <=25
Prefiks GS1 >>> Numer seryjny (opcjonalnie) >>>

Odkryj standardy GS1

Szczegółowy opis standardów GS1 znajdziesz w Specyfikacjach Ogólnych GS1

Rozszerzeniem Identyfikatorów GS1 są tzw. IZ-ty czyli identyfikatory zastosowań.

Identyfikatory Zastosowań IZ (ang. Application Identifiers) służą do zakodowania wszystkich globalnych identyfikatorów GS1 oraz dodatkowych informacji o towarze lub innych obiektach w kodzie kreskowym. Identyfikatory Zastosowań GS1 to ustandaryzowane oznaczenia pól zawierających zakodowane dane biznesowe, które umożliwiają właściwą interpretację zawartych danych.

Przykładowo wykorzystując Identyfikatory Zastosowań w jednym kodzie kreskowym, można zakodować numer SSCC, który identyfikuje jednostkę logistyczną oraz dane uzupełniające dotyczące tej jednostki. Są to np. informacje o jej zawartości, miarach logistycznych itp. IZ GS1 umożliwiają kodowanie wielu danych na jednym nośniku danych GS1, co wpływa na poprawę wskaźników odczytu i ogranicza koszty druku i produkcji tych oznaczeń.

Lista Identyfikatorów Zastosowania GS1

Pomagamy we wdrożeniu standardów w firmie:

Skontaktuj się z nami:

biuro@gs1pl.org
tel. 61 62 81 590
fax: 61 62 81 591

od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 16:00

Napisz do nas

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.