Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Magdalena Gawlik
Kierownik ds. Informacji Medycznej i Zapewnienia Jakości
HEXANOVA Sp. z o.o.

 

Uczestnictwo w GS1 niesie dla nas wiele korzyści. Przede wszystkim, stosując standardy GS1, czujemy się spokojni, bo wiemy, że spełniamy wymogi regulatorów.

Oczywiście uczestnictwo w GS1 daje dostęp do globalnego standardu, który jest akceptowany na całym świecie, dzięki czemu możemy działać na arenie międzynarodowej, nawiązywać współpracę z partnerami zagranicznymi.

Warto również wspomnieć, o szybkim dostępie do bazy wiedzy i doświadczenia pracowników GS1, którzy posiadają głęboką znajomość standardów GS1 i ich zastosowań.

Magdalena Gawryluk
Pełnomocnik ds. Zarządzania Jakością
Diagnosis S.A.

 

Standardy GS1 ułatwiają śledzenie produktów, zapewniając przejrzystość w łańcuchu dostaw oraz poprawiają zarządzanie gospodarką magazynową.
Warto podkreślić, że za sprawą standardów GS1 jesteśmy zgodni z wymaganiami np. dotyczącymi MDR/UDI.

Narzędzia udostępnione przez GS1 Polska, takie jak MojeGS1, ułatwiają nadawanie numerów GTIN oraz zabezpieczają przed pomyłkami w przydzielaniu numerów, które mogły częściej występować przy pracy w plikach typu Excel. Dziś raz nadany kod nie może być ponownie przydzielony.

Nie bez znaczenia jest również dostęp do wiedzy na temat najnowszych wytycznych oraz wdrożeń, uzyskany za sprawą webinariów, czy szkoleń organizowanych przez GS1 Polska oraz przyjazny kontakt – począwszy od pierwszej linii obsługi klienta.

Rafał Szydłowski
DYREKTOR OBSZARU.INFRASTRUKTURY MAGAZYNOWEJ
NEUCA S.A.

 

Wykorzystanie standardów GS1, takich jak etykieta logistyczna ma ogromne znaczenie.
Pozwala na łatwą identyfikację produktów i przyspiesza nasze procesy logistyczne, eliminując żmudne odczytywanie opisów produktów i danych z etykiet. To z kolei przekłada się na zmniejszenie ryzyka popełnienia błędów i oszczędność czasu. Dlatego zachęcamy naszych dostawców do stosowania ustandaryzowanych etykiet GS1 i elektronicznej wymiany dokumentów.

Mimo, że wpływ kodów jest duży, nadal odczuwam pewien niedosyt, zwłaszcza gdy mówimy o kodach dwuwymiarowych. Kody 2D to inny świat.

Zapewniają dostęp do szerokiej informacji o produkcie i przyczyniają się do podniesienia poziomu bezpieczeństwo pacjentów. Moim zdaniem, kody 2D powinny znaleźć się na wszystkich lekach, nie tylko tych, które wydawane są na receptę.

Marzena Grodecka
Quality Assurance & Regulatory Affairs Manager
Starpharma Sp. z o.o.

 

Uczestnictwo w Systemie GS1 pozwala nam na stały, szybki i prosty dostęp do wiedzy. Dzięki wsparciu i otwartości ekspertów z GS1 Polska mam świadomość dotyczącą najnowszych wymagań stawianych naszej branży przez regulatorów. Za sprawą naszej współpracy kodowanie jest łatwe. Warto podkreślić, że standardy GS1 mają kluczowe znaczenie w identyfikowalności, stosując je mamy pewność, że właściwy produkt trafił do właściwego klienta i będą one tak samo identyfikowane na całym świecie.

Pamela Ziomek
Dyrektor
EURO TRADE TECHNOLOGY Sp. z o.o.

 

System GS1 ułatwia identyfikację produktów w branży ochrony zdrowia. Standardy GS1 pomagają spełniać oczekiwania naszych klientów, m.in. szpitali. Dodatkową wartością jest pakiet wiedzy na temat najnowszych regulacji i wytycznych oraz bardzo dobra obsługa klienta.

Jakub Gierszyński
Prezes Zarządu
Melissa – Apteka-Melissa.pl

 

GS1 Polska stanowi dla nas bazę wiedzy na temat wytycznych i regulacji związanych z UDI. Za pomocą intuicyjnej strony internetowej, przystępnych materiałów oraz łatwego kontaktu z obsługą klienta dowiadujemy się na bieżąco, jak dostosować się do oczekiwań regulatora.

Oczekiwalibyśmy, aby GS1 wpływało na Ministerstwo Zdrowia oraz producentów, którzy powinni korzystać z globalnych standardów i jednoznacznej identyfikacji, która ułatwia śledzenie produktów.

Jacek Karolczak
Kierownik
„VERDENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

 

Silną stroną współpracy z GS1 Polska jest wsparcie merytoryczne i fachowe doradztwo.
Za sprawą GS1 spełniamy wymogi prawne, a także mamy jeden, globalny standard do identyfikacji produktów.

Chcesz wypowiedzieć się o standardach GS1? Skontaktuj się z nami:

Hanna Walczak

Menedżer ds. wdrożeń standardów GS1

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.