Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

GS1 DataMatrix jest symboliką dwuwymiarową (2D), która umożliwia przechowywanie znacznie więcej danych niż tradycyjne kody liniowy (1D) na niewielkiej powierzchni.

GS1 DataMatrix może być umieszczany bezpośrednio na produktach, komponentach lub pojedynczych częściach poprzez jego laserowe wygrawerowanie.

Dzięki temu staje się bardziej odporny na działanie min.: wysokich lub niskich temperatur, substancji żrących, czy oleistych. W ochronie zdrowia jest to niezwykle ważne w przypadku wyrobów medycznych poddawanych procesowi sterylizacji.

Co można zapisać w kodzie GS1 DataMatrix?

GS1 DataMatrix odgrywa kluczową rolę w ochronie zdrowia, umożliwiając precyzyjne śledzenie i jednoznaczną identyfikację produktów.

Można w nim zapisać min.:

  • numer GTIN produktu
  • datę ważności
  • numer partii/serii produkcyjnej
  • numer seryjny

Tak szczegółowa identyfikacja leków i wyrobów medycznych przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa pacjentów jak również optymalizacji procesów w łańcuchu dostaw. Informacje zawarte w kodzie pozwalają na szybkie reagowanie np. w sytuacji konieczności wycofania wadliwego lub sfałszowanego produktu z rynku.

Przykłady

 

Zobacz jak wygląda proces wydruku i umieszczania kodów GS1 DataMatrix na produktach farmaceutycznych

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.