Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Sprzedaż zaczyna się od kodu kreskowego

Każda firma, bez względu na wielkość, potrzebuje kodów kreskowych, żeby stworzyć unikalną identyfikację („cyfrowe bliźniaki”) swoich fizycznych produktów.

Dzięki temu klienci, pacjenci, partnerzy handlowi, oraz regulatorzy mają dostęp do przejrzystych informacji o produktach, a ich kupowanie, transport i stosowanie stają się bezpieczniejsze.

Tak działa siła danych zamkniętych w standardach GS1!

Szczegółowe informacje o produkcie w zasięgu ręki

Dostawa do właściwego miejsca, o właściwym czasie

Pacjenci otrzymują sprawdzone leki

Łączymy świat fizyczny z cyfrowym

GS1 Polska jest częścią GS1, globalnej organizacji rozwijającej najpowszechniej stosowany system standardów na świecie. Nasze standardy umożliwiają organizacjom sprawną identyfikację, przechwytywanie i wymianę informacji.

Jednolity standard danych tworzy wspólny język GS1, który stanowi podstawę systemów i procesów na całym świecie. W ten sposób pomagamy organizacjom działać skuteczniej, bezpieczniej i w sposób bardziej zrównoważony.

Tak działa siła współpracy w ramach sieci GS1

Rzetelne i dostępne dane produktowe

Szybkie i łatwe wyszukiwanie produktów

Lepsza i sprawniejsza obsługa klienta

Łatwiejsze i wydajniejsze prowadzenie biznesu

Konsumenci, pacjenci, partnerzy handlowi oraz regulatorzy oczekują większej ilości danych produktowych o lepszej jakości.

Dostęp do rzetelnych danych o pochodzeniu i składzie produktów oraz drodze, jaką pokonały one w łańcuchu dostaw, usuwa wszelkie tarcia między partnerami biznesowymi. Kody kreskowe poprawiają ich pracę i bezpieczeństwo.

Tak standardy GS1 ułatwiają współpracę biznesową

Niższe koszty i mniejsze straty

Szybsze podejmowanie decyzji biznesowych

Lepsza ochrona konsumentów

Zostań uczestnikiem naszej społeczności!

GS1 napędza transformację cyfrową wszystkich branż, umożliwiając firmom stworzenie cyfrowej wersji swoich produktów. Oferujemy szereg usług i narzędzi, dzięki którym przyjęcie naszych standardów stanie się łatwiejsze i bardziej efektywne dla Twojej firmy. Jednym z nich jest Akademia Cyfryzacji GS1 Polska: platforma wymiany wiedzy, która ma pomóc polskim przedsiębiorstwom, w cyfryzacji procesów biznesowych w łańcuchu dostaw za pomocą standardów GS1.

By uzyskać pełny dostęp do portalu, wystarczy się jedynie zarejestrować – wszystkie materiały są bezpłatne! Zarejestruj się!

GS1 – międzynarodowa organizacja z siedzibą w Brukseli (Belgia) i w Princeton (USA), która zarządza systemem GS1 w skali świata. Na poziomie krajowym za administrowanie odpowiedzialne są tzw. organizacje krajowe GS1. Wszyscy użytkownicy Systemu GS1 są aktywnie wspierani przez krajowe organizacje, które informują, szkolą i doradzają w zakresie wdrażania standardów. Organizacje krajowe tworzą również fora współpracy dla użytkowników, umożliwiając im wzajemną wymianę doświadczeń oraz aktywny udział w tworzeniu standardów. W ofercie GS1 znajduje się m.in doradztwo przy wdrożeniu etykiety logistycznej GS1, weryfikacja jakości kodów, audyt traceability, czy rejestracja kodu LEI.

Polska dołączyła do organizacji GS1 w 1990 roku, a jej siedziba mieści się w Poznaniu. Do 2005 funkcjonowała pod nazwą Centrum Kodów Kreskowych, a obecnie jako GS1 Polska.

GS1 to też międzynarodowy system standardów i rozwiązań biznesowych, tworzonych z inicjatywy i pod przewodnictwem przedsiębiorstw. Jest systematycznie rozwijany od momentu swojego powstania, tj. od 1973 r. Standardy GS1 stanowią uzgodnione zasady i wytyczne, które w jednolity sposób są stosowane przez podmioty w celu usprawnienia operacji w łańcuchach dostaw w wielu branżach.

Więcej informacji o organizacji i systemie GS1 znajdziesz na stronie www.gs1.org

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.