Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

03.06.2025 r. – Jak standardy GS1 i technologia RFID zmieniają sektor budowlany i meblarski?

Zarejestruj się!

Zastanawiasz się, jak nowoczesne technologie mogą zrewolucjonizować Twoją firmę? GS1 Polska zaprasza na spotkanie stacjonarne w Poznaniu organizowane wspólnie
z Classen-Pol, Intrex, HKK Group i Talkin’ Things.

Czas, miejsce i rejestracja

Kiedy?
03 czerwca 2025 r., w godzinach 10:00 – 15:00

Gdzie?
Siedziba GS1 Polska, Poznań. Malta Office Parku, ul. abpa A. Baraniaka 88B, budynek C, piętro 3

Liczba miejsc ograniczona – zarejestruj się już dziś!

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

 

Zarejestruj się!

Co zyskasz?

  • Poznasz nowoczesne technologie, które możesz wdrożyć u siebie.
  • Zobaczysz działające rozwiązania „na żywo”.
  • Porozmawiasz z ekspertami, zadasz pytania i wymienisz się doświadczeniami.
  • Weźmiesz udział w networkingu – poznasz innych uczestników i gości.

Dla kogo?

firm z branży budowlanej i meblarskiej

architektów

wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w produkcji i logistyce

Dlaczego warto wziąć udział

W części teoretycznej zdobędziesz wiedzę na temat:

  • Standardów GS1 w budownictwie – poznasz konkretne zastosowania i korzyści.
  • Technologii RFID – zobaczysz, jak działa w praktyce: od etykiet po oprogramowanie i czytniki (RFID – sposób bezprzewodowego przesyłania danych za pomocą fal radiowych).
  • Wykorzystania technologii, zwiększenia automatyzacji i efektywność.

W części warsztatowej wspólnie z innymi uczestnikami:

  • Classen-Pol zaprezentuje innowacyjną produkcję ościeżnic regulowanych. Dowiesz się, jak RFID pomaga kontrolować jakość na każdym etapie i jak nowa technologia „Hot Stamping” zwiększa trwałość produktów.
  • Intrex pokaże etykietowanie w akcji – zobaczysz konkretne przykłady wdrożeń i filmy z produkcji.
  • HKK Group opowie o kompleksowym podejściu do automatyzacji: od koncepcji, przez sprzęt, po szkolenia.
  • Talkin’ Things przedstawi inteligentne tagi RFID i NFC, które projektują i produkują samodzielnie. Dzięki temu zapewniają najwyższą jakość i pełną kontrolę nad rozwiązaniami.

Agenda

Czas
Program
10:00 – 12:00 Sesja edukacyjna
10:00 – 10:30 Przywitanie i krótka prezentacja „Standardy GS1 dla budownictwa” Zbigniew Rusinek, GS1 Polska
10:30 – 11:00
„Technologia RFID dla branży budowlanej” Damian Kawalec, Talkin’ Things
11:00 – 11:30
„Aplikatory i etykietowanie w praktyce Jacek Wojtkowski, Intrex
11:30 – 12:00
„Integracja rozwiązań RFID i systemów IT” Sulisław Słomski, HKK Group
12:00 – 13:00
Sesja praktyczna
12:00 – 12:30
Pokaz działania RFID w praktyce Etykiety, czytniki i oprogramowanie – wszystko w akcji 
12:30 – 13:00
Demonstrator DPP zgodny z GS1 Jarosław Gulowaty GS1 Polska
13:00 – 13:30
Lunch
13:30 – 15:00
Sesja wdrożeniowa i networking
13:30 – 14:00
„Wdrożenie RFID i automatyzacja w firmie Classen” Szymon Tumułka, Wioleta SzeluchClassen
14:00 – 15:00
Networking, bezpośrednie rozmowy z prelegentami i uczestnikami
15:00
Zakończenie wydarzenia

Zarejestruj się!

Prelegenci

Damian Kawalec

W TalkinThings pracuje od ponad czterech lat. Natomiast technologią RFID zajmuję się już od czasu studiów na Politechnice Rzeszowskiej. Już wtedy miałem możliwość projektowania znaczników RFID. Po studiach chciałem nadal rozwijać się w tym obszarze. Technologia RFID może realnie usprawnić wiele aspektów codziennego życia i ta użyteczność zawsze była dla mnie bardzo istotna. Dlatego postanowiłem dołączyć do zespołu TalkinThings, gdzie mogłem jako Senior RFID Engineer projektować znaczniki, które miały konkretne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, takich jak farmacja, FMCG, logistyka, automotive, przemysł odzieżowy czy meblarski. Skupiając się na konkretnych zastosowaniach technologii RFID przeszedłem do działu Business Development jako manager zajmujący się wdrażaniem tej technologii w konkretnych biznesowych przypadkach na całym świecie. Obecnie pracuję w dziale sprzedaży jako Global Sales & Business Development Manager. Dzięki połączeniu moich wcześniejszych doświadczeń, zarówno teoretycznych, zdobytych podczas nauki, jak i tych praktycznych związanych z tworzeniem znaczników i wdrożeniami, dziś mogę oferować klientom rozwiązania “skrojone” dokładnie pod ich potrzeby.  

Prelegenci

Jacek Wojtkowski

Od ponad dekady wspiera klientów w doborze i wdrażaniu rozwiązań dotyczących druku i etykietowania. Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas licznych projektów wdrożeniowych, łączy wiedzę techniczną z praktycznym zrozumieniem potrzeb biznesowych klienta 

Sulisław Słomski

W HKK Group pracuje od 6 lat, gdzie zajmuje się dostarczaniem rozwiązań w zakresie automatycznej identyfikacji m.in w oparciu o technologię RFID. HKK Group Przygotowuje i dostarcza klientom kompleksową ofertę począwszy od koncepcji automatyzacji w produkcji i logistyce, po dostawę oprogramowania, sprzętu, instalacji i szkolenia pracowników. 

Wioleta Szeluch 

Od ponad 9 lat związana z firmą Classen Pol, gdzie pełni rolę Product Managera. Obecnie odpowiada za rozwój i wdrażanie wewnętrznych drzwi i ościeżnic – od pomysłu, przez projekt, aż po finalny produkt. Wcześniej przez 4 lata kierowała linią produktów mebli kuchennych, co dało jej szerokie spojrzenie na procesy produkcyjne i potrzeby klientów. 

Zawsze fascynowała ją stolarka, design i projektowanie – to one napędzają jej kreatywność i chęć tworzenia rozwiązań, które łączą estetykę z funkcjonalnością. W pracy najbardziej ceni sobie różnorodność zadań, szybkie tempo i możliwość realnego wpływu na finalny produkt. 

Szymon Tumułka 

Od dziewięciu lat związany z firmą Classen-POL, gdzie odpowiada za rozwój i udoskonalanie procesów produkcji ościeżnic regulowanych, blokowych oraz drzwi ramowych. Na co dzień zajmuje się rozwiązywaniem bieżących wyzwań technologicznych, identyfikacją i eliminowaniem wąskich gardeł produkcyjnych oraz koordynacją cyfryzacji procesów w zakładzie. Odpowiada również za wdrażanie nowych linii technologicznych oraz współpracę między działami produkcyjnymi. Z wykształcenia technolog drewna. Od 2021 roku aktywnie uczestniczy w prowadzeniu i rozliczaniu projektu NCBiR jako Ekspert ds. konstrukcji linii pilotażowej, wspierając działania badawczo-rozwojowe w firmie. 

Zbigniew Rusinek

Menedżer ds. wdrożeń branżowych w GS1 Polska. Lider Programu Partnerskiego Dostawców Rozwiązań (PPDR) – inicjatywy, która powstała z myślą o budowaniu silnego ekosystemu firm technologicznych wspierających wdrożenia standardów GS1 w Polsce. Od 8 lat działa w obszarze standaryzacji, identyfikacji i automatyzacji procesów w przemyśle i logistyce. Wspiera firmy z branży kolejowej, obronnej, energetycznej czy inżynieryjnej w wykorzystaniu EPC/RFID, Cyfrowych Paszportów Produktów (DPP) i innych standardów GS1 do rozwiązywania realnych problemów – od identyfikacji części zamiennych, po walkę z podróbkami i wdrażanie koncepcji Przemysłu 4.0. Łączy wiedzę technologiczną z praktycznym podejściem do wdrożeń, wspierając firmy w transformacji cyfrowej i zwiększaniu przejrzystości łańcuchów dostaw. 

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

Patrycja Gaj

Starsza Specjalistka ds. Edukacji i Rozwoju

Data dodania: 22 maja 2025

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.