Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Jesteśmy jedynym, oficjalnym źródłem kodów kreskowych GS1 w Polsce. Wymagają ich sieci handlowe oraz większość internetowych platform sprzedażowych, w tym: Amazon, Allegro, eBay, Alibaba, Google. Pozwalają także spełnić wymagania organów regulacyjnych w obszarze wyrobów medycznych.

Jeden prefiks – wiele możliwości

Handel offline i online

Twoje numery GTIN (kody EAN) będą ważne na wszystkich głównych rynkach i u sprzedawców.

Globalna sprzedaż

GS1, jako globalna organizacja zapewnia, że ​​kody kreskowe GS1 działają wszędzie na świecie.

Wsparcie procesów magazynowych i logistycznych

Łatwo Ci będzie zaewidencjonować stany magazynowe, prześledzić zamówienia i monitorować ruch ładunków w całym łańcuchu dostaw.

Łatwe zarządzanie i eksperckie wsparcie

Dzięki MojeGS1, aktywujesz i zarządzasz swoimi numerami GTIN (kodami EAN) online. Wystarczy, że wprowadzisz oficjalny opis swojego produktu do bazy danych i już możesz wydrukować swój kod kreskowy!

Nasz zespół obsługi klienta chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące kodów kreskowych.

Od czego zacząć?

By uzyskać i stosować kody kreskowe należy podpisać umowę z GS1 Polska. Żeby to zrobić najpierw:

  1. Policz swoje produkty. Pamiętaj! Każda cecha odróżniająca jeden produkt od drugiego np. kolor, smak, rozmiar, sposób pakowania wymaga nadania nowego kodu.

    10 rodzajów koszulek X 9 wariantów kolorystycznych X 4 rozmiary oznacza, że potrzebujesz 360 kodów kreskowych – wybierz pulę do 1000.

  2. Zapoznaj się z regulaminem Uczestnictwa w Systemie GS1 – CENNIK i OWU.

  3. Zamów kod, wypełniając wniosek online. Do wypełnienia wniosku potrzebne będą: numer REGON, dane kontaktowe oraz wysokość przychodów firmy.

    Zamów EAN-13/GTIN-13/SSCC/UDI/GLN

    Zamów pojedynczy numer GLN

    Zamów kody EAN-8

  4. TO WSZYSTKO! Otrzymasz niepowtarzalny w skali świata identyfikator – prefiks GS1 firmy z pulą numerów do oznaczenia swoich produktów (numery GTIN/kody EAN-13), lokalizacji (numery GLN) oraz jednostek logistycznych (numery SSCC).

Najczęściej zadawane pytania

Według standardów GS1, prawo do nadawania numerów GTIN/kodów EAN (inaczej „kodowania”) przysługuje właścicielowi marki handlowej. Jeżeli właścicielem marki handlowej jest producent, to nadaje numery z własnej puli. Jeśli właściciel marki handlowej zleca produkcję innej firmie to:

  • nadaje numery z własnej puli lub
  • upoważnia producenta do nadania numerów na zleconą produkcję z puli numerów producenta.

Rejestracja w GS1 Polska trwa do 3 dni roboczych, od momentu złożenia wniosku i zaksięgowania wpłaty na koncie GS1 Polska.

Wystarczy wejść na stronę z odpowiednim wnioskiem i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Proces pójdzie sprawnie jeśli będziesz mieć pod ręką dane firmy, którą rejestrujesz tj. REGON i dane kontaktowe.

Zamów EAN-13/GTIN-13/SSCC/UDI/GLN

Zamów pojedynczy numer GLN

Zamów kody EAN-8

System wyliczy opłatę i wskaże na jaki numer konta należy zlecić przelew. W ciągu 3 dni od zaksięgowania wpłaty otrzymasz od nas powiadomienie o rejestracji i dalsze wskazówki. Cennik oraz warunki ogólne uczestnictwa dostępne są na stronie (CENNIKOWU). Powodzenia!

Przede wszystkim… Gratulujemy! Od tego momentu możesz korzystać z oficjalnych kodów kreskowych GS1. Zarządza się nimi przez platformę MojeGS1. Zaloguj się do MojeGS1 i wygeneruj swój kod kreskowy! Przejdź do przewodnika>> lub zobacz krótkie filmy instruktażowe>>

Zachęcamy do wzięcia udziału w webinarium „Pierwsze kroki z kodami kreskowymi”, które odbywa się w każdy pierwszy, roboczy poniedziałek miesiąca o godz. 10:00.

EAN (np. kod kreskowy EAN-13) to kreski, a GTIN (np. numer GTIN-13) to numer. EAN-13 to graficzne odzwierciedlenie numeru GTIN-13.

Korzyści podzieliliśmy na wykorzystanie standardów w branżach:

E-commerce:

  • Jednoznaczna identyfikacja produktu, będąca podstawą do budowania katalogów produktowych w największych internetowych platformach sprzedażowych.
  • Numer GTIN jako element budowania marki.
  • Numer GTIN jako element ochrony przed podróbkami.
  • Numer GTIN poprawia widoczność i konwersję produktu w wyszukiwarce Google.

Wojsko i budownictwo:

  • Gotowość na spełnienie warunków nowego klienta, który wymaga pełnej identyfikacji w Systemie GS1.
  • Gotowość po wygranym przetargu w dostawach do wojska.
  • Zgodność i synergia z największym systemem identyfikacji na świecie, który służy w niemal każdej branży.

Retail i ochrona zdrowia:

  • Retail i ochrona zdrowia
  • Możliwość zarządzania zapasami i szybsza reakcja na potrzeby konsumentów.
  • Sposób na szybkie i elastyczne dostosowanie się do oczekiwań nowego odbiorcy bazującego na standardach GS1 oraz sprostanie wymogom regulatorów.
  • Skuteczne wycofanie wadliwego produktu.
  • Efektywne zarządzanie zasobami indywidualnymi i zwrotnymi.
  • Automatyzacja procesów logistycznych.

Składanie wniosku

Kody kreskowe na produkty detaliczne, opakowania zbiorcze oraz możliwość znakowania lokalizacji

Znakowanie produktów kodami kreskowymi należy zacząć od podpisania umowy z GS1 Polska. W tym celu należy złożyć wniosek o nadanie prawa do używania prefiksu GS1 firmy. Prefiks GS1 firmy umożliwia tworzenie globalnych identyfikatorów GS1, w tym GTIN-13GLNSSCCUDI i inne. Na podstawie tych identyfikatorów tworzy się kody kreskowe GS1 np. EAN-13, ITF-14, czy GS1-128.

Złóż wniosek

Jeden numer GLN na dokumenty elektroniczne (EDI)

Jeśli firma jest już Uczestnikiem Systemu GS1 to tworzy numer GLN z własnej puli numerów. Po pojedynczy numer GLN może wystąpić firma, która nie będzie kodować produktów i tworzyć etykiet logistycznych. Numer GLN jest najczęściej wykorzystywany przez firmy wymieniające dokumenty elektroniczne ze swoimi partnerami.

Złóż wniosek

Produkty o bardzo małych wymiarach

Znakowanie małych produktów kodami kreskowymi należy zacząć od podpisania umowy o prawo do używania globalnego numeru jednostki handlowej w kodzie EAN-8 w Systemie GS1. Małe produkty, to takie na których ze względu na ich niewielkie wymiary nie mieści się kod kreskowy EAN-13. Kod EAN-8 stosuje się w sytuacji, jeśli powierzchnia opakowania lub etykieta przeznaczona do zadrukowania jest nie większa od 40 cm2 albo jeżeli opakowanie okrągłe ma średnicę nie większą od 3 cm. Warunkiem nadania tego kodu jest przesłanie do GS1 Polska zdjęcia i podanie wymiarów zgłaszanego produktu w celu wykluczenia możliwości zastosowania kodu EAN-13.

Złóż wniosek

Weź udział w szkoleniu

Skorzystaj ze szkolenia wprowadzającego, dzięki któremu:

  • poznasz zasady znakowania produktów niezbędnych dla Twoich klientów/kontrahentów
  • nauczysz się opisywać produkty atrybutami niezbędnymi dla prawidłowej identyfikacji
  • dowiesz się jak działa platforma MojeGS1, w której będziesz wprowadzać swoje produkty, komunikować się z GS1 Polska zamawiając pulę następnych numerów, dokonywać płatności itp.

Zapraszamy! Zapisz się i działaj ze standardami GS1.

Zobacz nasze najbliższe szkolenia

Nasz ekspert

Artur Schönknecht

Starszy specjalista ds. wdrożeń standardów GS1 | Konsultacje firmowe | Szkolenia B2B | Audyty

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.