Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Jesteśmy jedynym, oficjalnym źródłem kodów kreskowych GS1 w Polsce. Wymagają ich sieci handlowe oraz większość internetowych platform sprzedażowych, w tym: Amazon, Allegro, eBay, Alibaba, Google. Pozwalają także spełnić wymagania organów regulacyjnych w obszarze wyrobów medycznych.

Jeden prefiks – wiele możliwości

Handel offline i online

Twoje numery GTIN (kody EAN) będą ważne na wszystkich głównych rynkach i u sprzedawców.

Globalna sprzedaż

GS1, jako globalna organizacja zapewnia, że ​​kody kreskowe GS1 działają wszędzie na świecie.

Wsparcie procesów magazynowych i logistycznych

Łatwo Ci będzie zaewidencjonować stany magazynowe, prześledzić zamówienia i monitorować ruch ładunków w całym łańcuchu dostaw.

Łatwe zarządzanie i eksperckie wsparcie

Dzięki MojeGS1, aktywujesz i zarządzasz swoimi numerami GTIN (kodami EAN) online. Wystarczy, że wprowadzisz oficjalny opis swojego produktu do bazy danych i już możesz wydrukować swój kod kreskowy!

Nasz zespół obsługi klienta chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące kodów kreskowych.

Od czego zacząć?

By uzyskać i stosować kody kreskowe należy podpisać umowę z GS1 Polska. Żeby to zrobić najpierw:

 1. Policz swoje produkty. Pamiętaj! Każda cecha odróżniająca jeden produkt od drugiego np. kolor, smak, rozmiar, sposób pakowania wymaga nadania nowego kodu.

  10 rodzajów koszulek X 9 wariantów kolorystycznych X 4 rozmiary oznacza, że potrzebujesz 360 kodów kreskowych – wybierz pulę do 1000.

 2. Zapoznaj się z regulaminem Uczestnictwa w Systemie GS1 – CENNIK i OWU.

 3. Zamów kod, wypełniając wniosek online. Do wypełnienia wniosku potrzebne będą: numer REGON, dane kontaktowe oraz wysokość przychodów firmy.

  Zamów EAN-13/GTIN-13/SSCC/UDI/GLN

  Zamów pojedynczy numer GLN

  Zamów kody EAN-8

 4. TO WSZYSTKO! Otrzymasz niepowtarzalny w skali świata identyfikator – prefiks GS1 firmy z pulą numerów do oznaczenia swoich produktów (numery GTIN/kody EAN-13), lokalizacji (numery GLN) oraz jednostek logistycznych (numery SSCC).

Najczęściej zadawane pytania

Kodowanie to inaczej jednoznaczna identyfikacja jednostek handlowych poprzez globalne identyfikatory GS1 (numery). Według standardów GS1, prawo do kodowania przysługuje właścicielowi marki handlowej. Jeżeli właścicielem marki handlowej jest producent, to nadaje numery z własnej puli. Jeśli właściciel marki handlowej zleca produkcję innej firmie to:

 • nadaje numery z własnej puli lub
 • upoważnia producenta do nadania numerów na zleconą produkcję z puli numerów producenta.

Rejestracja w GS1 Polska trwa do 3 dni roboczych, od momentu złożenia wniosku i zaksięgowania wpłaty na koncie GS1 Polska.

Wystarczy wejść na stronę z odpowiednim wnioskiem i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Proces pójdzie sprawnie jeśli będziesz mieć pod ręką dane firmy, którą rejestrujesz tj. REGON i dane kontaktowe.

Zamów EAN-13/GTIN-13/SSCC/UDI/GLN

Zamów pojedynczy numer GLN

Zamów kody EAN-8

System wyliczy opłatę i wskaże na jaki numer konta należy zlecić przelew. W ciągu 3 dni od zaksięgowania wpłaty otrzymasz od nas powiadomienie o rejestracji i dalsze wskazówki. Cennik oraz warunki ogólne uczestnictwa dostępne są na stronie (CENNIKOWU). Powodzenia!

Przede wszystkim… Gratulujemy! Od tego momentu możesz korzystać z oficjalnych kodów kreskowych GS1. Zarządza się nimi przez platformę MojeGS1. Zaloguj się do MojeGS1 i wygeneruj swój kod kreskowy! Przejdź do przewodnika>> lub zobacz krótkie filmy instruktażowe>>

Zachęcamy do wzięcia udziału w webinarium „Pierwsze kroki z kodami kreskowymi”, które odbywa się w każdy pierwszy, roboczy poniedziałek miesiąca o godz. 10:00.

EAN (np. kod kreskowy EAN-13) to kreski, a GTIN (np. numer GTIN-13) to numer. EAN-13 to graficzne odzwierciedlenie numeru GTIN-13.

Korzyści podzieliliśmy na wykorzystanie standardów w branżach:

E-commerce:

 • Jednoznaczna identyfikacja produktu, będąca podstawą do budowania katalogów produktowych w największych internetowych platformach sprzedażowych.
 • Numer GTIN jako element budowania marki.
 • Numer GTIN jako element ochrony przed podróbkami.
 • Numer GTIN poprawia widoczność i konwersję produktu w wyszukiwarce Google.

Wojsko i budownictwo:

 • Gotowość na spełnienie warunków nowego klienta, który wymaga pełnej identyfikacji w Systemie GS1.
 • Gotowość po wygranym przetargu w dostawach do wojska.
 • Zgodność i synergia z największym systemem identyfikacji na świecie, który służy w niemal każdej branży.

Retail i ochrona zdrowia:

 • Retail i ochrona zdrowia
 • Możliwość zarządzania zapasami i szybsza reakcja na potrzeby konsumentów.
 • Sposób na szybkie i elastyczne dostosowanie się do oczekiwań nowego odbiorcy bazującego na standardach GS1 oraz sprostanie wymogom regulatorów.
 • Skuteczne wycofanie wadliwego produktu.
 • Efektywne zarządzanie zasobami indywidualnymi i zwrotnymi.
 • Automatyzacja procesów logistycznych.

Składanie wniosku

Kody kreskowe na produkty detaliczne, opakowania zbiorcze oraz możliwość znakowania lokalizacji

Znakowanie produktów kodami kreskowymi należy zacząć od podpisania umowy z GS1 Polska. W tym celu należy złożyć wniosek o nadanie prawa do używania prefiksu GS1 firmy. Prefiks GS1 firmy umożliwia tworzenie globalnych identyfikatorów GS1, w tym GTIN-13GLNSSCCUDI i inne. Na podstawie tych identyfikatorów tworzy się kody kreskowe GS1 np. EAN-13, ITF-14, czy GS1-128.

Złóż wniosek

Jeden numer GLN na dokumenty elektroniczne (EDI)

Jeśli firma jest już Uczestnikiem Systemu GS1 to tworzy numer GLN z własnej puli numerów. Po pojedynczy numer GLN może wystąpić firma, która nie będzie kodować produktów i tworzyć etykiet logistycznych. Numer GLN jest najczęściej wykorzystywany przez firmy wymieniające dokumenty elektroniczne ze swoimi partnerami.

Złóż wniosek

Produkty o bardzo małych wymiarach

Znakowanie małych produktów kodami kreskowymi należy zacząć od podpisania umowy o prawo do używania globalnego numeru jednostki handlowej w kodzie EAN-8 w Systemie GS1. Małe produkty, to takie na których ze względu na ich niewielkie wymiary nie mieści się kod kreskowy EAN-13. Kod EAN-8 stosuje się w sytuacji, jeśli powierzchnia opakowania lub etykieta przeznaczona do zadrukowania jest nie większa od 40 cm2 albo jeżeli opakowanie okrągłe ma średnicę nie większą od 3 cm. Warunkiem nadania tego kodu jest przesłanie do GS1 Polska zdjęcia i podanie wymiarów zgłaszanego produktu w celu wykluczenia możliwości zastosowania kodu EAN-13.

Złóż wniosek

Weź udział w szkoleniu

Skorzystaj ze szkolenia wprowadzającego, dzięki któremu:

 • poznasz zasady znakowania produktów niezbędnych dla Twoich klientów/kontrahentów
 • nauczysz się opisywać produkty atrybutami niezbędnymi dla prawidłowej identyfikacji
 • dowiesz się jak działa platforma MojeGS1, w której będziesz wprowadzać swoje produkty, komunikować się z GS1 Polska zamawiając pulę następnych numerów, dokonywać płatności itp.

Zapraszamy! Zapisz się i działaj ze standardami GS1.

Zobacz nasze najbliższe szkolenia

Nasz ekspert

Artur Schönknecht

Starszy specjalista ds. wdrożeń standardów GS1 | Konsultacje firmowe | Szkolenia B2B | Audyty

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.