Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Praktyczne zastosowanie RFID - Jantar, Talkin' Things i GS1 Polska

12:00 - 13:00 On-line

Webinaria zakończone

o webinarium

Podczas webinaru porozmawiamy o możliwościach jakie daje technologia RFID przy znakowaniu specyficznych materiałów takich jak beton, żywica czy włókno szklane. Powiemy też o znakowaniu pojemników wielorazowego użytku i jak tagi RFID pozwalają na bieżąco monitorować procesy. Pokażemy, jak można w szybki i efektywny sposób przeprowadzić inwentaryzację przy pomocy technologii RFID. W czasie webinarium przedstawimy również konkretne rodzaje tagów RFID oraz dodamy kilka słów o standardzie GS1.

Agenda

  1. Rozpoczęcie webinarium i przedstawienie standardów GS1 - Zbigniew Rusinek, GS1 Polska
  2. Zastosowanie technologii RFID do oznakowania nietypowych materiałów, pojemników oraz znakowanie majątku firmy w celach inwentaryzacyjnych. - Sławomir Krzewiński, Jantar Sp. z o.o.+ Damian Kawalec, Talkin' Things
  3. Sesja Q&A

Zapisy zamknięte

Prowadzący

dr Sławomir Krzewiński

Dyrektor Laboratorium Jwave – Jantar Sp. z o.o.

Posiada tytuł doktora nauk technicznych uzyskany na Politechnice Opolskiej. Rozwija kompetencje techniczne związane z szeroko pojętym auto ID z ukierunkowaniem na RFID. Posiada ogromne doświadczenie w zakresie projektów informatycznych, wdrożeń technologii radiowych oraz zarządzania zespołami projektowymi.

Prowadzący

Damian Kawalec

W Talkin’ Things pracuje od ponad trzech lat. Natomiast technologią RFID zajmuję się już od czasu studiów na Politechnice Rzeszowskiej. Już wtedy miałem możliwość projektowania znaczników RFID. Po studiach chciałem nadal rozwijać się w tym obszarze i otworzyłem przewód doktorski. Technologia RFID może realnie usprawnić wiele aspektów codziennego życia i ta użyteczność zawsze była dla mnie bardzo istotna. Dlatego postanowiłem dołączyć do zespołu Talkin’ Things, gdzie mogłem jako Senior RFID Engineer projektować znaczniki, które miały konkretne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, takich jak farmacja, FMCG, logistyka, automotive czy przemysł odzieżowy. Skupiając się na konkretnych zastosowaniach technologii RFID przeszedłem do działu Business Development jako manager zajmujący się wdrażaniem tej technologii w konkretnych biznesowych przypadkach. Obecnie pracuję w dziale sprzedaży jako Sales Manager i RFID Expert. Dzięki połączeniu moich wcześniejszych doświadczeń, zarówno teoretycznych, zdobytych podczas nauki, jak i tych praktycznych związanych z tworzeniem znaczników i wdrożeniami, dziś mogę oferować klientom rozwiązania “skrojone” dokładnie pod ich potrzeby.

Prowadzący

Zbigniew Rusinek

Menedżer ds. wdrożeń branżowych w sektorze przemysłu technicznego. Aktualne działania GS1 Polska w tym sektorze obejmują wsparcie w strategii na rzecz wdrożenia systemu GS1, wykorzystanie standardów i technologii, koordynacja działań związanych z EPC / RFID, wymagania branżowe i rozwój, działania w globalnym przyjęciu standardów GS1 w branżach technicznych (budownictwo, kolej, obrona, energia i inżynieria,) z uwzględnieniem części zamiennych oraz identyfikacji części dla procesów MRO i dla przemysłu 4.0.

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.