Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Cyfrowy Paszport Produktu dla branży budowlanej - Zielony Ład i zmiany na horyzoncie

12:00 - 13:00 On-line

Webinaria zakończone

O webinarium

W ramach Zielonego Ładu Unia Europejska uchwali w najbliższych miesiącach rozporządzenie o ekoprojektach dla zrównoważonych produktów (w skrócie ESPR), które wejdzie w życie w styczniu roku 2027 i wdroży następujące cztery elementy:

Przepisy odnośnie eko-kryteriów i wymogów dotyczących efektywności dla produktów wprowadzanych w obieg na rynku europejskim.
Cyfrowy paszport produktów (DPP) jako klucz umożliwiający udostępnienie, podzielenie się i uzupełnianie danych produktu wzdłuż całego łańcucha wartości dodanej.
Wytyczne dotyczące przetargów publicznych odnośnie produktów objętych rozporządzeniem ESPR.
Dla niektórych rodzin produktów wprowadzenie zakazu niszczenia niesprzedanych zapasów.
Równocześnie rozporządzenie ESPR przygotowuje grunt pod wprowadzenie zaktualizowanego rozporządzenia w sprawie wyrobów budowlanych (w skrócie revCPR), które rozszerzy zakres zastosowania ESPR w branży budowlanej.

W tym webinarze pogłębimy zmiany nadchodzące w ramach ESPR jak i również produkty, które to rozporządzenie będzie prawdopodobnie obejmowało, włącznie z pierwszymi możliwymi wdrożeniami i jak one mogą wyglądać w praktyce i z punktu widzenia informatycznego.

Prowadzący

Dominik Halbeisen

Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania łańcuchów dostawczych i logistyki, ze specializają w zakresie identyfikowalności.

Z ponad dwudziestoletnią ekspertyzą w planowaniu i wdrażaniu infrastruktury logistycznej, kształtowaniu i zarządzaniu łańcuchami dostawczymi jak i również rozwiązań identyfikacyjnych, Dominik posiada głęboką wiedzę odnośnie kompleksowości związanych z nadchodzącym paszportem cyfrowym.

Prowadzący

Zbigniew Rusinek

Menedżer ds. wdrożeń branżowych w sektorze przemysłu technicznego.

Aktualne działania GS1 Polska w tym sektorze obejmują wsparcie w strategii na rzecz wdrożenia systemu GS1, wykorzystanie standardów i technologii, koordynacja działań związanych z EPC / RFID, wymagania branżowe i rozwój, działania w globalnym przyjęciu standardów GS1 w branżach technicznych (budownictwo, kolej, obrona, energia i inżynieria,) z uwzględnieniem części zamiennych oraz identyfikacji części dla procesów MRO i dla przemysłu 4.0.

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.