Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Marcin Dopierała

Wiceprzewodniczący Rady GS1 Polska
Dyrektor Łańcucha Dostaw i Logistyki

Związany z Grupą Jeronimo Martins od 1996 r. Obecnie Dyrektor Łańcucha Dostaw i Logistyki sieci drogerii Hebe, członek Executive Committee.

Odpowiada za cyfrową transformację łańcucha dostaw i logistyki Hebe opartą o integrację z platformą e-commerce i sieć dostaw do klienta, centralizację i automatyzację procesów zarządzania zapasami zgodne ze strategią omnichannel, którą realizuje spółka. Wdrożył proces prognozowania statystycznego oparty o rozwiązania AI, długoterminowe planowanie MRP, integrację dostawców oparte o EDI. Przeprojektował procesy współpracy z działem handlowym w oparciu o metodykę Kaizen. Przeprojektował procesy DC w oparciu o metodykę Lean i wdrożył automatyzację procesów.

Odpowiada za Planowanie Ciągłości Działania (BCP) spółki.

W przeszłości pełnił rolę Dyrektora Łańcucha Dostaw, Dyrektora Operacyjnego oraz Dyrektora Logistyki sieci Biedronka. Zarządzał procesami utrzymywania danych podstawowych, zapasami, standaryzacją i optymalizacją opakowań, planowaniem sieci centrów dystrybucji, standardem funkcjonalnym DC, logistyką kontraktową, flotą, strukturą operacyjną sprzedaży i rozwojem sieci sklepów.

W oparciu o standardy GS1 wdrożył projekt etykiety logistycznej uhonorowany nagrodą Polskiego Towarzystwa Logistycznego (PTL) oraz projekt etykiety DataBar na produktach marki własnej wyróżniony przez PTL. Wiceprzewodniczący Rady GS1.

Absolwent Politechniki Poznańskiej, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Absolwent programów menedżerskich: IMD Business School, INSEAD, Northwestern University Kellog Business School, Católica Lisbon, Wirtschafts Universitat Wien.

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.