Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Notatka prasowa: Poznaj najlepsze praktyki ESG podczas konferencji Kod Innowacji

Zarejestruj się!

14 listopada 2023 eksperci i goście GS1 Polska pokażą, jak wykorzystać moc standardów GS1, by działać w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Poznamy także tegorocznych Liderów Innowacji – firmy, które wykorzystują globalne standardy GS1 na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Przedsiębiorcy, którzy chcą dowiedzieć się, jak połączyć ESG z innowacjami, już mogą się bezpłatnie rejestrować na stronie konferencji Kod Innowacji.

O trendach, dobrych praktykach oraz swoich doświadczeniach i korzyściach płynących z wykorzystania standardów GS1 do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ opowiedzą m.in. przedstawiciele UN Global Compact, Raben Group i Maas Loop. Z kolei ekspertka EY – dr Aleksandra Stanek-Kowalczyk wyjaśni, jak standardy GS1 wspierają raportowanie niefinansowe, w zgodzie z dyrektywami Unii Europejskiej, w tym CSRD.

„Wierzymy, że rolą GS1 Polska jest inspirowanie do rozwoju Uczestników Systemu, pokazywanie trendów oraz dzielenie się dobrymi praktykami ze 150 krajów, w których standardy są obecne. Cieszymy się także, że mamy możliwość współpracy ze znamienitymi ekspertami, którzy na co dzień wdrażają standardy GS1 w życie widząc w nich szansę i potencjał. Dlatego ze szczególną przyjemnością zapraszam do udziału w debacie eksperckiej, która odbędzie się podczas konferencji Kod Innowacji” – komentuje Joanna Redmer, Prezes GS1 Polska.

Kto zdobędzie tytuł Lidera Innowacji 2023?

Od 2018 roku GS1 Polska przyznaje nagrody polskim firmom, które poprawiły efektywność, korzystając z globalnych standardów GS1. Wyróżnienia otrzymają przedsiębiorstwa, które w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 31 sierpnia 2023 roku wdrożyły dowolne rozwiązanie techniczne lub usprawniły procesy w zgodzie z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ i z wykorzystaniem dowolnych standardów GS1.

Termin na zgłoszenie upłynął 10 października 2023 roku. Niezależne Jury przyzna nagrodę w dwóch kategoriach: małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) oraz duże przedsiębiorstwa. Dodatkowo przewidziano Nagrodę Publiczności, którą otrzyma zwycięzca głosowania internautów.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas konferencji Kod Innowacji – 14 listopada 2023 roku w hotelu Focus Premium w Warszawie. Wydarzenie będzie także transmitowane online.

Więcej o konferencji Kod Innowacji

Kod Innowacji to konferencja organizowana od 2018 roku przez GS1 Polska. Wydarzenie jest okazją do zainspirowania się cyfrowymi rozwiązaniami, które budują przewagę konkurencyjną, ale także wspierają działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W poprzednich latach motywem przewodnim konkursu był np. model Paperless, czyli wykorzystanie cyfrowych dokumentów zamiast papierowych w łańcuchu dostaw. W 2021 roku nagrodę publiczności zdobyło konsorcjum firm wykorzystujących standardy GS1 do walki z marnowaniem żywności.

– Realizowane przez nas projekty na rzecz walki z marnowaniem żywności, działania na rzecz paperless, bezpieczeństwa łańcucha dostaw czy udostępniania oryginalnych produktów i rzetelnych danych na ich temat w internecie to dopiero początek naszej drogi do wsparcia Uczestników Systemu GS1 Polsce w realizacji celów zrównoważonego rozwoju – zaznacza dr inż. Elżbieta Hałas, Członkini Zarządu w GS1 Polska.

Zarejestruj się na wydarzenie

Data dodania: 25 października 2023

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.