Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

1% przychodów na wsparcie potrzebujących

Podczas posiedzenia Rady GS1 Polska, które odbyło się 25 marca 2022 r., Rada jednogłośnie zdecydowała o przekazaniu 1% zeszłorocznych przychodów, na wsparcie potrzebujących na Ukrainie. Środki zostaną wpłacone na PAH i SOS Wioski Dziecięce.

Bojkot produktów z Rosji i Białorusi

W związku z trwającą na Ukrainie wojną, wiele osób oraz sklepów wyraziło chęć bojkotowania produktów rosyjskiego i białoruskiego pochodzenia, wyrażając swój protest wobec agresji Rosji.

W odpowiedzi na bojkot odpowiadamy na pytanie: w jaki sposób można prawidłowo zweryfikować pochodzenie wybranego produktu?

Misją naszej organizacji jest tworzenie standardów, które wspierają potrzeby każdego z Uczestników Systemu GS1 i odpowiedzią na zadane pytanie, jest nasza platforma eProdukty, która stanowi bazę wszystkich produktów zarejestrowanych w globalnym Systemie GS1.

Na www.eprodukty.gs1.pl można bezpłatnie przeszukać bazę po każdym dostępnym na rynku numerze GTIN, niezależnie od prefiksu początkowego.

Po wprowadzeniu konkretnego numeru GTIN system wskaże nazwę firmy, która jest odpowiedzialna za produkt, a w niektórych przypadkach również takie atrybuty początkowe, jak nazwa, marka, kategoria produktu, a nawet kraj sprzedaży.

Przejdź do eProdukty

Warto wiedzieć

95% produktów pochodzących z rynku rosyjskiego lub białoruskiego można rozpoznać po kodzie kreskowym umieszczonym na produkcie. Jeśli początek numeru pod kodem kreskowym (tzw. numer GTIN) rozpoczyna się od poniższych cyfr z dużym prawdopodobieństwem mamy w rękach produkt rosyjski lub białoruski.

460 – 469 – produkty rosyjskie

np. 460123456700

481 – produkty białoruskie

np. 481123456705

Właściciela marki można znaleźć w naszej wyszukiwarce GEPIR.

Przejdź do GEPIR

GS1 Polska w radiu 357

Zachęcamy do wysłuchania audycji z radia 357, w której nasza ekspertka Hanna Walczak opowiada szerzej, co oznaczają cyfry pod kodem kreskowym i dlaczego pomagają one w weryfikacji pochodzenia produktu (prawie w 100%).

 

Data dodania: 10 marca 2022

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.