Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Notatka prasowa: Kod Innowacji 2023: kto najlepszy na ścieżce do zrównoważonego rozwoju

Zagłosuj!

Kto zdobędzie laury konkursu GS1 Polska na najlepsze wdrożenia z zakresu zrównoważonego rozwoju? W tym roku do rywalizacji stanęło 8 innowacji bazujących na standardach GS1. Głosowanie internautów trwa!

Podczas konferencji Kod Innowacji 2023 wyróżnienia otrzymają przedsiębiorstwa, które w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 31 sierpnia 2023 roku wdrożyły rozwiązanie wspierające cele zrównoważonego rozwoju – z wykorzystaniem dowolnych standardów GS1. W tegorocznym konkursie Kod Innowacji do rywalizacji zgłosiły się między innymi Empik, FM Logistic i Żabka Group.

– Dzięki standardom GS1 Uczestnicy Systemu mogą zaoszczędzić zasoby realizując cele zrównoważonego rozwoju. Zależy nam na inspirowaniu przedsiębiorstw do działania: chcemy wskazywać kierunki zmian i narzędzia oraz konkretne przykłady rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że ułatwimy firmom podążanie drogą zrównoważonego rozwoju – komentuje Marta Szymborska, menedżerka ds. komunikacji, PR & ESG.

O palmę pierwszeństwa rywalizują m.in. Empik i Żabka

Wśród zgłoszonych projektów dominują przedstawiciele branży detalicznej. Jednym z nich jest sieć Empik, która wdrożyła platformę EmpikPlace. System ten automatycznie sprawdza prawidłowość numeru GTIN i informuje sprzedawców o ewentualnych błędach. Wskazuje im też miejsce, gdzie mogą zweryfikować poprawność kodów. Swój projekt zgłosiła także Żabka – sieć sklepów wdrożyła kody GS1 DataMatrix, które świetnie sprawdzają się w zarządzaniu produktami z krótkim terminem przydatności do spożycia.

Do konkursu zgłosiła się także branża logistyczna, m.in. Fresh Logistics i FM Logistic, które wdrożyły model paperless GS1.

W konkursie startuje także Maas Loop, jeden z partnerów programu pilotażowego w ramach przygotowań do wprowadzenia systemu kaucyjnego w Polsce. Firma wdrożyła kaucjomaty bazujące na numerze GTIN.

Więcej o edycji 2023

Prestiżowa nagroda konkursu Kod Innowacji przyznawana jest przez niezależne jury od 2018 roku. Grono laureatów co roku powiększa się o polskie firmy lub instytucje, które wdrożyły globalne standardy GS1. W konkursie przyznaje się również nagrodę publiczności. Wszystko po to, by promować najlepsze rozwiązania i ich efekty, wspierając rozwój biznesu. Członkowie tegorocznego Jury konkursowego Kod Innowacji GS1 Polska to eksperci w swoich branżach i ambasadorzy zrównoważonego rozwoju.

Swój głos na najlepsze wdrożenie mogą oddać, do 13 listopada, internauci.

 

Oddaj głos!

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły:

O GS1 Polska

GS1 – międzynarodowa organizacja not-for-profit, działająca w 150 krajach, od początku istnienia wspiera handel. W tym celu wdrożyła standardowy kod kreskowy, znany i używany dziś na całym świecie, uznany przez BBC za jedną z 50 rzeczy, które w największym stopniu przyczyniły się do powstania nowoczesnej gospodarki. Standardy GS1 pomagają firmom identyfikować, gromadzić i współdzielić informacje o produktach. Współcześni konsumenci żądają szybkiej, dokładnej i kompletnej informacji na temat towarów, którą mogą uzyskać dzięki dostępowi do systemów identyfikowalności (z ang. traceability). Dzięki Systemowi GS1 partnerzy handlowi mogą łatwo współpracować i udostępniać informacje o produktach w całym łańcuchu dostaw

Data dodania: 7 listopada 2023

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.