Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Specyfikacje Ogólne GS1 to źródło wiedzy o fundamentalnych zasadach zastosowania standardów GS1 w łańcuchu dostaw. Zawiera techniczne informacje o strukturach numerów, możliwościach zapisu dodatkowych informacji, rodzaju kodów, czy sposobach przekazywania informacji. Wszystko, co należy wiedzieć o standardach GS1, można znaleźć właśnie w tym dokumencie.

Wprowadzone zmiany w wersji 2024:

  1. Kody 2D: zasady umieszczania na etykiecie produktu w tym zarządzanie wieloma kodami w okresie przejściowym, Tekstowa Interpretacja Danych (HRI i Non-HRI), aktualizacja terminologii.

  2. Aktualizacja zasad identyfikacji jednostek handlowych w tym produktów nienowych np. używanych, o zmienionym przeznaczeniu, odnowionych.

  3. Cztery nowe Identyfikatory Zastosowania GS1 dla rejestracji i przekazywania informacji o  maksymalnych i minimalnych temperaturach (mierzonych w stopniach Fahrenheita i Celsjusza) jednostki logistycznej w procesach jej magazynowania i transportu.

  4. Nowy Identyfikator Zastosowania GS1 dla podpisu cyfrowego – DigSig (8030). Pozwala na zapisanie w kodzie GS1 podpisu cyfrowego zgodnego z normą ISO/IEC 20248. Dzięki temu można zweryfikować, czy dane nie zostały zmienione, kto je podpisał, czy są one połączone z fizycznym obiektem.

Pomimo różnorodnych kontroli i wewnętrznych procesów jakości, mogą wkradać się niespójności i błędy. W przypadku ich zauważenia prosimy o zgłoszenie mailowe na adres biuro@gs1pl.org

 

Przejdź do Specyfikacji Ogólnych GS1

Data dodania: 2 maja 2024

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.