Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Kod kreskowy GS1 DataMatrix

 

W przeciwieństwie do innych symbolik GS1, GS1 DataMatrix jest symboliką dwuwymiarową, która umożliwia kodowanie dużych ilości informacji na bardzo kompaktowej przestrzeni. Nie jest on jednak przeznaczony do wykorzystywania w dużych punktach sprzedaży detalicznej, takich jak supermarkety, ponieważ jest zgodny tylko z aplikacjami, których systemy odczytu wykorzystują skanery oparte na kamerach.

Kod kreskowy GS1 DataMatrix to nośnik danych stosowany po dwustronnym uzgodnieniu z odbiorcą. Kod kreskowy GS1 DataMatrix nie jest przeznaczony do stosowania w detalicznych punkach sprzedaży. Kod kreskowy GS1 DataMatrix może być umieszczany bezpośrednio na produktach, komponentach lub pojedynczych częściach. W takich przypadkach kod może być wygrawerowany przy użyciu lasera na trwałe bezpośrednio na powierzchni produktu. Dzięki temu staje się nieusuwalny, nawet w szczególnie trudnych warunkach, a produkt nim oznaczony może być używany np. w przemyśle, w obecności smarów lub substancji chemicznych.

Użycie kodu kreskowego GS1 DataMatrix zaleca się szczególnie w sektorze ochrony zdrowia. Informacje biznesowe, które można zawrzeć w kodzie kreskowym GS1 DataMatrix to np.:

  • numery partii narzędzi medycznych,
  • numery fabryczne,
  • daty ważności leków, itp.

Specyfika kodu kreskowego GS1 DataMatrix otwiera nowe możliwości w zakresie poprawy bezpieczeństwa pacjenta. GS1 DataMatrix zyskuje na popularności w branży medycznej, ponieważ zaspokaja wiele potrzeb, optymalizuje procesy w łańcuchu opieki zdrowotnej, zwiększając wydajność, a w konsekwencji otwiera wiele możliwości poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Dowiedz się więcej o wykorzystaniu GS1 DataMatrix w ochronie zdrowia.

Jak wygląda kod GS1 DataMatrix?

 

Odkryj standardy GS1

Symbolika GS1 DataMatrix ma wielorakie rozmiary w celu dopasowania różnej zawartości danych. Pobierz specyfikację.

Pobierz ulotkę o najczęściej popełnianych błędach przy wydruku kodów kreskowych.

Poznaj możliwości dzięki naszym przewodnikom i business case’om. Przejdź na stronę.

Więcej informacji o standardach GS1 znajduje się na stronie www.gs1.org

Specyfikacje Ogólne GS1 to bazowy dokument zawierający techniczne informacje o konstrukcji systemu GS1 oraz sposobach wykorzystania jego standardów. Wszystko, co należy wiedzieć o standardach GS1, można znaleźć w tym dokumencie.

Specyfikacje Ogólne GS1

Potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu standardów w firmie?

Skontaktuj się z nami:

biuro@gs1pl.org
tel. 61 62 81 590
fax: 61 62 81 591

od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 16:00

Napisz do nas

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.