Globalny Język Biznesu

Globalny Język Biznesu

Kod 2D GS1 DataMatrix

 

W przeciwieństwie do innych symbolik GS1, GS1 DataMatrix jest symboliką dwuwymiarową (2D), która umożliwia kodowanie dużych ilości informacji na bardzo kompaktowej przestrzeni.

Kod 2D GS1 DataMatrix to nośnik danych stosowany po dwustronnym uzgodnieniu z odbiorcą. Kod 2D GS1 DataMatrix może być umieszczany bezpośrednio na produktach, komponentach lub pojedynczych częściach. W takich przypadkach kod może być wygrawerowany przy użyciu lasera na trwałe bezpośrednio na powierzchni produktu. Dzięki temu staje się nieusuwalny, nawet w szczególnie trudnych warunkach, a produkt nim oznaczony może być używany np. w przemyśle, w obecności smarów lub substancji chemicznych.

Użycie kodu 2D GS1 DataMatrix zaleca się szczególnie w sektorze ochrony zdrowia. Informacje biznesowe, które można zawrzeć w kodzie 2D GS1 DataMatrix to np.:

  • numery partii narzędzi medycznych,
  • numery fabryczne,
  • daty ważności leków, itp.

Specyfika kodu 2D GS1 DataMatrix otwiera nowe możliwości w zakresie poprawy bezpieczeństwa pacjenta. GS1 DataMatrix zyskuje na popularności w branży medycznej, ponieważ zaspokaja wiele potrzeb, optymalizuje procesy w łańcuchu opieki zdrowotnej, zwiększając wydajność, a w konsekwencji otwiera wiele możliwości poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Dowiedz się więcej o wykorzystaniu GS1 DataMatrix w ochronie zdrowia.

Jak wygląda kod GS1 DataMatrix?

 

Odkryj standardy GS1

Symbolika GS1 DataMatrix ma wielorakie rozmiary w celu dopasowania różnej zawartości danych. Pobierz specyfikację.

Pobierz ulotkę o najczęściej popełnianych błędach przy wydruku kodów kreskowych.

Poznaj możliwości dzięki naszym przewodnikom i business case’om. Przejdź na stronę.

Więcej informacji o standardach GS1 znajduje się na stronie www.gs1.org

Specyfikacje Ogólne GS1 to bazowy dokument zawierający techniczne informacje o konstrukcji systemu GS1 oraz sposobach wykorzystania jego standardów. Wszystko, co należy wiedzieć o standardach GS1, można znaleźć w tym dokumencie.

Specyfikacje Ogólne GS1

Kody kreskowe i 2D ratują życie. Eksperci i ekspertki z branży ochrony zdrowia wypowiadają się, jak standardy GS1 wspierają ich w codziennej pracy. Zapoznaj się z korzyściami, jakie niosą ze sobą standardy GS1, takie jak np. GS1 DataMatrix.

Poznaj korzyści

Potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu standardów w firmie?

Skontaktuj się z nami:

biuro@gs1pl.org
tel. 61 62 81 590
fax: 61 62 81 591

od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 16:00

Napisz do nas

Bądź na bieżąco z informacjami o standardach GS1 np. kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o najnowszych wdrożeniach w branżach retail, e-commerce, ochrona zdrowia, przemysł, TSL, o webinariach, szkoleniach i konferencjach.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na Twój e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.